پوشش ۶۰ درصدی مرحله دوم واکسیناسیون فرهنگیان

۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸:۱۰
کد خبر: ۷۵۶۸۵۰
مدیرکل سلامت و تندرستی آموزش و پرورش، گفت‌:علی رغم وقفه‌ای کوتاه واکسیناسیون مرحله دوم فرهنگیان با پوشش ۶۰ درصدی تا به امروز درحال انجام است ، جا ماندگان از واکسیناسیون نیز به وزارت بهداشت معرفی شده و برای واکسیناسیون احراز هویت قرار گرفته اند.
محمد محسن بیگی مدیرکل سلامت و تندرستی آموزش و پرورش در گفت‌وگو با میزان در مورد واکسیناسیون فرهنگیان گفت:علی رغم وقفه‌ای کوتاه که در امر واکسیناسیون انجام گرفت، عمده واکسیناسیون مرحله دوم فرهنگیان نیز از مرز ۶۰ درصد گذشته است و پوشش خوبی در این زمینه حاصل شده است.

وی ادامه داد:یک سری جامانده از واکسیناسیون شامل سرباز معلم‌ها، نیرو‌های آزاد و حق التدریس مدارس دولتی و غیر انتفاعی وجود داشت که اطلاعات آن‌ها نیز هفته گذشته به وزارت بهداشت اعلام تا احراز هویت شده و واکسینه شوند.

وی در پاسخ به این سوال که دانشجو معلمان از چه طریقی واکسینه می‌شوند گفت:دانشجو معلم ها، چون استخدام آموزش و پرورش هستند همزمان با سایر فرهنگیان و کارکنان واکسینه شده اند و آن‌هایی که ورودی امسال هستند  نیز پس از اعلام نتایج در مدت زمانی کوتاه واکسینه خواهند شد. 

مدیر کل سلامت و تندرستی آموزش و پرورش در مورد واکسیناسیون دانش آموزان گفت:در مورد موضوع واکسیناسیون دانش آموزان چندین مرحله از وزارت بهداشت درخواست و مطالبه داشتیم، اما تا به امروز واکسنی ویژه سنین دانش آموزی وارد کشور نشده است اگرچه ما لیست افراد واجد شرایط را در اختیار وزارت بهداشت قرار داده ایم.

وی در پاسخ به این سوال که درصورت ورود واکسن اولویت واکسیناسیون با چه گروه از دانش آموزانی است گفت:به طور کلی دانش آموزان مدارس استثنایی در اولویت اول و پس از آن دانش آموزان پایه دوازدهم و دانش آموزانی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند در اولویت‌های بعدی قرار دارند  و پس از آن سایر دانش آموزان واکسینه شوند.

وی ادامه داد:همچنین والدین این دانش آموزان به ترتیب اولویتی که گفته شد اگر بر اساس اولویت‌های سنی تا آن زمان واکسینه نشده بودند نیز باید در این بین واکسینه شوند.

وی اظهار کرد:لازم به یادآوری است که حتی پس از واکسیناسیون نیز باید مراقبت‌های لازم انجام گیرد، اما تا انجام واکسیناسیون دانش آموزان مدارس شهر‌های کوچک و مناطق کم جمعیت روستایی و عشایری می‌توانند همچون سال گذشته با در نظر گرفتند تمهیداتی آموزش حضوری داشته باشند.

وی گفت:آموزش مجازی در این مناطق با توجه به اینکه مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری نیز وجود دارد و خانواده‌ها نیز نمی‌توانند به صورت موثر زیر ساخت فراهم کرده ودر کنار دانش آموزان قرار بگیرند ضروری است، چنانچه این دانش آموزان به این دلایل ترک تحصیل کنند بازگرداندن آن‌ها به چرخه تحصیل کار آسانی نیست ولی به طور کلی آموزش مجازی می تواند بیشترین  آسیب را به دانش آموزان این مناطق وارد کند.

وی در پایان گفت:با توجه به این که بیشتر افراد ساکن در شهر‌های کوچک و مناطق عشایری واکسینه شده اند و به طور کلی نیز به واسطه ارتباط کمتر با سایر مناطق امنیت نسبی و شرایط با ثبات تری به لحاظ شیوع کرونا در این مناطق است و با توجه به محدودیت‌های دسترسی آنان به آموزش مجازی چنانچه توضیح دادیم برای آموزش حضوری در این مناطق مانعی وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *