۷ نشانه ویروسی شدن تلفن همراه

۲۰ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۰:۰۲
کد خبر: ۷۵۶۶۳۴
اگر در تلفن همراه خود تبلیغات بیش از حد یا قبض تلفن عجیب دید، باید به ویروسی شدن آن شک کنید.

_ باشگاه خبرنگاران به نقل از ۲۴ ae نوشت: امروزه وجود ویروس‎های زیاد باعث شده تا بسیاری از کاربران برای اطمینان از عاری بودن تلفن همراهشان از بدافزار‌ها خود به سراغ نرم افزار‌های آنتی ویروس بروند و در صورت پیدا شدن ویروس آن را از بین ببرند. در ادامه به چند مورد اشاره می‌کنیم که در صورت مشاهده آن در تلفن همراه خود بهتر است به ویروسی شدن تلفن شک کرده و به دنبال رفع و حذف آن‌ها باشید.

قبض تلفن عجیب

قبض‌های عجیب با مبالغ بالا می‌تواند یکی از علائم ویروس‌ها باشند، زیرا برنامه‌های مخرب می‌توانند با استفاده از تلفن برای ارسال پیام‌های متنی یا تماس‌های تلفنی درآمد کسب کنند اگر قبض‌های شما مبالغ زیادی را نشان می‌دهد ممکن است دستگاه شما ویروسی شده باشد.

تبلیغات بیش از حد

ابزار‌های تبلیغاتی مزاحم در تلفن می‌توانند دستگاه شما را با کد مخرب آلوده کنند.

ارسال پیام به مخاطبین بدون اطلاع شما

بدافزار می‌تواند پیام‌هایی را از دستگاه شما ارسال کند که ممکن است دستگاه‌های مخاطبین را نیز آلوده کند.

عملکرد ضعیف

عملکرد کند، علامت مطمئنی است که نشان می‌دهد تلفن به ویروس و بدافزار آلوده شده است.

برنامه‌های جدید

اگر برنامه‌های جدید به طور ناگهانی روی تلفن ظاهر شوند، ممکن است یک برنامه مخرب آن‌ها را در دستگاه بارگیری کرده باشد، و این امکان هم وجود دارد که برنامه‌های جدید هم حاوی بدافزار باشند.

مصرف غیرعادی داده‌ها

برنامه‌های مخرب باید اطلاعاتی را از سازندگان خود از طریق اینترنت ارسال و دریافت کنند و تلفن به شما این امکان را می‌دهد که بدانید برنامه‌ها چقدر از داده‌ها را مصرف می‌کنند.

عمر باتری

عمر کوتاه باتری می‌تواند به این معنی باشد که از یک برنامه بدافزار استفاده می‌شود و همچنین می‌تواند نشانه‌ای از ویروس بودن گوشی باشد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *