علت تاخیر در آغاز جلسه علنی مجلس/ تجاوز به غزه احتضار حقوق بشر غربی را نشان می‌دهد

9:47 - 22 تير 1393
کد خبر: ۷۵۶
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از قرائت گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه غیر علنی صبح امروز خبر داد و آن را دلیل تاخیر در شروع جلسه امروز مجلس عنوان کرد.

: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از قرائت گزارش رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه غیر علنی صبح امروز خبر داد وآن را دلیل تاخیر در شروع جلسه امروز مجلس عنوان کرد.

به گزارش ، محمد حسن ابوترابی فرد در نشست علنی امروز (یکشنبه 22 تیر) مجلس شورای اسلامی گفت: دلیل تاخیر در شروع جلسه امروز قرائت گزارش علی صالح آبادی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از روند فعالیت بورس بود.

تجاوز به غزه نشان دهنده شکست رژیم صهیونیستی در جنگ نیابتی منطقه است

نایب رئیس مجلس سپس در نطق پیش از دستور با اشاره به اقدامات تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی در حمله به مردم مظلوم غزه، با بیان اینکه تجاوز به غزه نشان دهنده شکست رژیم صهیونیستی در جنگ نیابتی منطقه است، گفت: همچنین این اقدام احتضار لیبرال دموکراسی و حقوق بشر غربی را در دنیا به نمایش می گذارد.

 ابوترابی فرد گفت: اکنون برای ششمین روز متوالی غزه هدف حملات دریایی، هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی قرار گرفته است، باریکه کوچکی با عرض 6 تا 12 کیلومتر به وسعت 40 کیلومتر و جمعیت یک و نیم میلیون نفر که این رژیم سفاک برای سومین بار در 6 سال گذشته با تمام توان به آن حمله کرده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: تحقیر رژیم صهیونیستی آن زمانی است که با وجود در دست داشتن پنجمین ارتش بزرگ دنیا برای چندمین بار به یک منطقه کوچک تهاجم می‌کند و بی‌آنکه دستاورد نظامی به دست آورد تنها اعتبار مخدوش خود را قربانی می‌کند از طرفی دیگر دنیا اکنون زمامداران به پناهگاه خزیده رژیم صهیونیستی را بزدلانی می‌داند که تنها شجاعتشان نسل‌کشی و کودک‌کشی است.

وی افزود: اکنون شمار شهدای فلسطین به یکصد نفر رسیده و رژیم صهیونیستی تا‌کنون 250‌نقطه را مورد آماج حملات موشکی خود قرار داده است. تصاویر کودکان غرق خون به ویژه آن دو برادر که در آغوش هم جان باختند برای هر وجدان بیدار دردآور است. از طرفی دیگر یکی از معانی حمله رژیم اشغالگر قدس به غزه این است که این رژیم در جنگ نیابتی در 4 سال گذشته شکست خورده است زیرا رژیم صهیونیستی به همراه آمریکا در جنگ پشت پرده‌ای در اندیشه خلق حاشیه امنیت برای خود و شکستن حلقه مقاومت در عراق، سوریه و لبنان کار کرده‌اند.

ابوترابی‌فرد ادامه داد: ناظران امنیتی دیدند که در دل جنگ سوریه یک نظام قدرتمند با مشروعیت بیرون آمد همچنین در عراق فتنه‌گری نیابتی داعش مانند یک رزمایش جدی برای دولت عراق بود از طرفی دیگر آفتابی شدن ارتش رژیم صهیونیستی به معنی جنگ نیابتی است.

وی تصریح کرد: در این بین کشتارمردم غزه نشان‌دهنده فروپاشی و احتزار لیبرال دموکراسی و حقوق بشر غرب است از طرف دیگر چند سال از سخنرانی رئیس‌جمهور آمریکا در دانشگاه قاهره و ادعای صلح و مصالحه در خاورمیانه نمی‌گذرد که صهیونیست‌ها امروز با بمب و موشک کوره آدم‌سوزی به راه انداختند تا دنیا درجه نسل‌کشی غرب را به عینه بیازماید.

مدعیان حقوق بشر، شریک در خون مردم فلسطین و غزه هستند

نایب رئیس مجلس همچنین در این باره افزود: رئیس‌جمهور آمریکا و دیگر مدعیان حقوق بشر قطعا شریک در خون مردم مظلوم فلسطین و غزه هستند که خون پاکشان در سرزمین مقاومت می‌ریزد از این رو ما از خداوند متعال پیروزی مردم فلسطین را مسئلت می‌کنیم و در اینجا حمایت مردم و مسئولان ایران را از این مردم مظلوم اعلام می‌کنیم و قطعا هر موشک در غزه تیری در بدن بی‌روح رژیم صهیونیستی است که امیدوارم شاهد مرگ نزدیک او باشیم.

ایستادگی غزه بر مبنای درسی از مکتب عاشورا است

وی با اشاره به فرا رسیدن میلاد امام حسن مجتبی(ع) گفت: پیامبر(ص) فرمودند که اگر عقل در قالبی مجسم شود همانا آن حسن(ع) است زیرا وی تجسم عقلانیت، دانش، علم، حقیقت، عصمت و طهارت است از طرفی دیگر "سیوتی"در کتابی می‌گوید این شخصیت برجسته عالم اسلام در دوران حیات خود دو بار تمام ثروتش را انفاق و سه بار هم نیمی از ثروت خود را بخشید که قطعا امام حسن(ع) نماد سخاوت در راه خدا است از طرفی دیگر خاندان رسالت ترجمه آیات قرآن به حقیقت کلام الله مجید هستند.

نایب رئیس مجلس ادامه داد: "ابن شهر آشوب" می‌نویسد وجود امام حسن(ع) در جنگ جمل به صورتی بود که ایشان حتی از یاران دلاور پدر هم در جنگ سبقت می‌گرفتند و به دشمن حمله می‌کردند از این رو امروز ملت اسلام از این نماد شجاعت، دلاوری و استقامت دست ایستادگی گرفتند از این رو در شرایط کنونی غزه نماد ایستادگی و استقامت در برابر باطل است و این درسی است که آنها از عاشورا و امام حسن و حسین(ع) گرفته اند.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: فتحی شقاقی‌ها فرزند مدرسه‌ای هستند که معلم آنها خاندان رسالت و پیامبر اکرم است فرزند مدرسه‌ای هستند که امام بزرگوار در این مدرسه به بازخوانی مکتب اهل بیت پرداخت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *