جایگزین گوشت و ۲۰۰ درصد گرانی

۱۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۷:۰۲
کد خبر: ۷۵۵۱۴۰
دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی از افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سویا نسبت به سال گذشته خبر داد.

- ایسنا نوشت: قاسمعلی حسنی از افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت سویا خبر داد و تصریح کرد: در بازار سویا گران فروشی ۲۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته و سودجویی در حال وقوع است.

به گفته وی قیمت دولتی هر کیلو سویا در حال حاضر ۶۸۰۰ تومان است، اما در بازار به قیمت ۲۲ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که سویا به دلیل ارزان‌تر بودن نسبت به گوشت، در برنامه غذایی اقشار مختلف جایگزین گوشت شده است.

افزایش ۳۸ درصدی قیمت پنیر

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در ادامه با بیان اینکه حدود ۲۵ میلیون خانوار صبحانه پنیر مصرف می‌کنند، اظهار کرد: قیمت پنیر ۴۰۰ گرمی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان بود، اما اخیراً قیمت ۲۰ هزار تومانی روی آن درج شده است؛ یعنی ۳۸ درصد افزایش قیمت. همچنین قیمت هر کیلو پنیر بدون بسته بندی نیز به ۵۰ هزار تومان رسیده است.

به گفته وی، دامداران افزایش قیمت نهاده‌های دامی علوفه و ... را علت افزایش قیمت پنیر عنوان کرده‌اند و همچنین طبق گفته خودشان با مجوز سازمان حمایت قیمت پنیر را افزایش داده‌اند.

اخیرا سخنگوی انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی نیز اعلام کرده بود که شیر و لبنیات از قیمت‌گذاری دستوری خارج شده و از افزایش حدود ۲۰ درصدی قیمت محصولات لبنی خبر داده بود.


برچسب ها: گوشت قرمز گرانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *