محمدی با حضور در نیمه نهایی سهمیه المپیک را کسب کرد

۲۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۹:۲۱
کد خبر: ۷۵۳۸۹
خبرگزاری میزان - دارنده مدال نقره جهان با شکست حریف رومانیایی ضمن کسب سهمیه المپیک راهی مرحله نیمه نهایی شد.

به گزارش ، آزادکار وزن 65 کیلوگرم کشورمان در نخستین روز از مسابقات کشتی قهرمانی بزرگسالان جهان در لاس‌وگاس آمریکا با شکست حریف رومانیایی راهی مرحله نیمه نهایی شد تا نخستین سهمیه المپیک ریو را نیز کسب کند.

سید احمد محمدی که از امیدهای کسب مدال در این دوره از مسابقات است، مقابل هابات از اسلواکی با نتیجه 12 بر صفر به برتری رسید. او در 2 دقیقه و 34 ثانیه هابات اسلواک را از پیش‌رو برداشت. وی در دور دوم به مصاف فرانکلین کوبایی رفت و موفق شد با نتیجه 6 بر صفر به برتری رسید. دارنده مدال نقره جهان در دور سوم با برن مت‌کالف آمریکایی سرشاخ شد و در نهایت با نتیجه 5 بر 4 این حریف خود از کشور میزبان را شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. محمدی در مرحله یک چهارم نهایی با گئورگ بوچار از رومانی که نفر پنجم مسابقات قهرمانی اروپا است، مصاف کرد و با شکست 6 بر یک این کشتی‌گیر راهی مرحله نیمه نهایی شد تا سهمیه المپیک ریو 2016 را نیز کسب کند.

قهرمان آسیا در مرحله نیمه نهایی باید با چامیزو کشتی‌گیر کوبایی الاصل ایتالیا و نفر سوم جهان مصاف دهد. رومانوف روس قهرمان سال گذشته جهان در سمت دیگر جدول حضور دارد.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *