ثبت تاریخ تولد در اینستاگرام اجباری شد

۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰:۳۰
کد خبر: ۷۵۳۸۵۱
اینستاگرام اعلام کرد با هدف ارائه خدمات امنیتی به جوانان و نوجوانان ثبت تاریخ تولد کاربران را اجباری می‌کند تا سن دقیق آن‌ها مشخص شود.

_ فارس به نقل از رویترز نوشت: اینستاگرام پیش از این از راه اندازی نسخه‌ای از اپلیکیشن خود برای افراد زیر ۱۳ سال خبر داده بود. با این حال اقدام مذکور چندان با استقبال صاحب نظران و کارشناسان مواجه نشده بود، زیرا از نظر آن‌ها اینستاگرام در زمینه حفاظت از کاربران خود هیچ سابقه درخشانی ندارد.

اینستاگرام با هدف دفاع از خود در برابر انتقاد‌ها با ارسال پستی وبلاگی اعلام کرده که از اطلاعات یادشده برای تضمین ارائه تجربه کاربری مناسب به گروه‌های مختلف سنی بهره می‌گیرد. این شبکه اجتماعی ماه قبل نیز اعلام کرده بود کاربران زیر ۱۶ سال را به طور پیش فرض در صورت پیوستن به اینستاگرام به سمت حساب‌های کاربری خصوصی هدایت می‌کند.

کاربران اینستاگرام از این پس باید تاریخ تولد خود را وارد کنند و اگر از این کار خودداری کنند، چند بار در این زمینه به آن‌ها تذکر داده می‌شود. بدیهی است کاربرانی که قبلا تاریخ تولد خود را وارد کرده باشند، نیازی به این کار ندارند. این شبکه اجتماعی تصریح کرده آگاه است که برخی کاربران به عمد تاریخ‌های تولد غلطی را وارد می‌کنند و در حال ابداع فناوری برای حل این مشکل نیز هست.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *