بازدید رئیس کل دادگستری کرمان از زندان رفسنجان

۰۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۱:۵۷
کد خبر: ۷۵۳۷۴۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان به منظور نظارت بر رعایت حقوق شهروندی مددجویان زندان‌ها و نیز استماع مشکلات و درخواست‌های آن‌ها از زندان رفسنجان بازدید کرد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان به منظور نظارت بر رعایت حقوق شهروندی مددجویان زندان‌ها و نیز استماع مشکلات و درخواست‌های آن‌ها از زندان رفسنجان بازدید کرد.

موحد در جریان بازدید از زندان شهرستان رفسنجان بیان داشت:هیئت‌های نظارت و حقوق شهروندی وضعیت زندان‌های استان را به صورت مستمر بررسی می‌کنند.

وی افزود:کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها یکی از سیاست‌های مورد تاکید قوه قضاییه به شمار می‌رود که در این راستا ساز وکار‌های قانونی نیز تدوین شده است.

وی توجه ویژه به باز سازی شخصیت اجتماعی مددجویان زندان‌ها را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: با توجه به تغییر رویکرد قوه قضاییه به حوزه زندان‌ها و مجازات حبس باید به نحوی اقدام شود که مخلان امنیت و عاملان شرارت که امنیت و آرامش اجتماعی جامعه را مخدوش می‌کنند، مورد مجازات قرار گیرند.

موحد تصریح کرد: برنامه ریزی برای اشتغال مددجویان زندان‌ها وحمایت لازم مادی و معنوی از خانواده زندانیان نیازمند از جمله راهکار‌های مد نظر ریاست قوه قضائیه به شمار می‌رود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *