تقدیر از مدیر سابق روابط عمومی دادگستری استان کرمان

۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۸:۵۴
کد خبر: ۷۵۳۳۳۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان، چرخش صحیح اطلاعات از سوی روابط عمومی دادگستری را زمینه ساز اعتماد عمومی و نشاط جامعه دانست و گفت: مردم زمانی که از خدمات و برنامه‌های دستگاه قضایی اطلاع جامع و کافی داشته باشند، همراهی خوبی با مجموعه خواهند داشت و از این مسیر سرمایه اجتماعی این دستگاه افزایش می‌یابد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست با مجموعه روابط عمومی دادگستری استان بیان کرد: روابط عمومی نقش بسیار مهمی در قوای سه گانه دارد و پل ارتباطی در بین اجزای دستگاه و نیز توسعه ارتباطات با سایر قوا و آحاد جامعه است و باید ارتباط تنگاتنگ، آنلاین و به روزی با رسانه ها، مخاطبان، دستگاه‌های اجرایی و بدنه جامعه داشته باشد تا در مسیر تبادل اطلاعات اقدام کرده و چرخش اطلاعات درست، دقیق و قابل اعتمادی را محقق کرده واز هیچ موضوعی غفلت نکند.

وی از خدمات صادقانه رئیس سابق روابط عمومی دادگستری استان کرمان تقدیر کرد و گفت: رونق روابط عمومی دادگستری استان کرمان حاصل توجهات، برنامه ریزی‌ها و پیگیری‌های رئیس سابق روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان بوده است.

وی ضمن تقدیر از خدمات و تلاش‌های کارکنان روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، اظهارداشت: روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان اقدامات و تلاش‌های خوبی داشته و جایگاه خود را در سطح کشوری و استانی ارتقا داده است و تحولات در این حوزه بنا به ضروریات و شرایط انجام می‌شود و انتظار می‌رود که اقدامات خوب گذشته ادامه یافته و نوآوری‌های جدید نیز حاصل شود.

وی با اشاره به این مطلب که مدیر جدید روابط عمومی دادگستری استان کرمان نیز فردی مومن، ولایت مدار، با تجربه و کاردان در حوزه اطلاع رسانی هستند، تاکید کرد: انتظار می‌رود که در دوره جدید مدیریت روابط عمومی شاهد اقدامات نوآوروانه و پیشرفت این مجموعه باشیم و در این رابطه باید از تجربیات مدیریتی گذشته نیز به خوبی استفاده شود.

وی بیان کرد: اگر ارتباط و تعامل مثبت و سازنده‌ای در روابط عمومی دادگستری ایجاد شود ظرفیت‌های درون سازمانی و توانمندی‌های موجود اجتماعی به کار گرفه شده و روند اجرای امور را تسهیل می‌کند و از این رو روابط عمومی می‌تواند ثروت اندوزی کرده و سرمایه اجتماعی دستگاه را ارتقاء دهد و اگر به خوبی به وظایف خود عمل نکند، سرمایه سوزی کرده است.

وی ایجاد تعامل مثبت با مدیران قضایی استان را زمینه ساز افزایش اطلاعات و آگاهی رسانی برای جامعه دانست و تاکید کرد: بسیاری از نقاط قوت و ضعف استان را می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های روابط عمومی در سطح استانی و کشوری مطرح کرد تا با ایجاد تصمیم سازی‌های مورد نیاز، زمینه‌های خدمات رسانی بهتر به جامعه ورفع مشکلات مردم فراهم شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: بسیاری از موارد مشاهده شده که با بروز یک اتفاق و اطلاع رسانی مناسب درباره آن به وسیله شریان‌های اطلاع رسانی، زمینه‌ای فراهم شده که در سطح کشوری بسیاری از مشکلات مردم حل شود و در مقابل اگر اطلاع رسانی درست، جامع و کامل انجام شود، امید در جامعه ارتقاء می‌یابد.

موحد تاکید کرد: اطلاع رسانی‌های نادرست سرمایه‌های اجتماعی نظام، کشور و نهاد‌های قانونی را تضییع می‌کند و باید دقت کرد آنچه که صحت و عینیت دارد، به درستی و با جامعیت اطلاع رسانی شود تا سرمایه اجتماعی جامعه ارتقاء یابد.

وی با اشاره به این مطلب که روابط عمومی نقش کلیدی در هر دستگاهی دارد و با نگاه انقلابی و اخلاق مدار و تخصصی به وضعیت مطلوب ارتقاء خواهد یافت، اظهارداشت: توسعه ارتباطات با رسانه‌های محلی نیز مورد تاکید است و باید ارتباط جامع و متنوعی با رسانه‌های استان برقرار شود و به نحوی باشد که هیچ یک از رسانه‌های استانی از قلم نیفتاده و تمامی رسانه با نوع ارتباطات متفاوت با مجموعه قضایی در ارتباط باشند.

حمزه امیرمحمدی،سرپرست جدید روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان نیز گفت: تلاش مجموعه روابط عمومی بر این است که در راستای سند تحول قضایی و سیاست‌های مد نظر مدیریت عالی قضایی استان حرکت کرده و ضمن تقویت نقاط قوت اقدامات گذشته، نسبت به رفع نقاط ضعف اقدام کنند.

امیرمحمدی اظهارداشت: روابط عمومی مجموعه‌ای از عملیات ارتباطی آگاهانه مبتنی بر برنامه و تحقیق است که با استفاده از شیوه‌های علمی و هنری به ارتباط با درون سازمان و بیرون سازمان می‌پردازد.

وی بر ارتباط و تعامل سازنده و موثر با رسانه‌ها تاکید کرد و از نیروی انسانی به عنوان بدنه اصلی برای پیشبرد امور یاد کرد و ادامه داد: با توجه به هجمه‌های همیشگی معاندین علیه قوه قضاییه یکسری کار‌های جدید به ویژه در حوزه فضایج مجازی مد نظر قرار گرفته است که با تقویت نیروی انسانی می‌توان در این حوزه نیز اقدامات گسترده تری را انجام داد.

سرپرست جدید روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان بر توسعه تجهیزات مربوط به روابط عمومی نیز تاکید کرد و گفت: توسعه تجهیزات و زیرساخت‌های موردنظر برای اجرای برنامه‌های جدید در دادگستری کل استان کرمان ضروری است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *