آن‌ها به مغز شما شلیک می‌کنند!

۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۵:۰۲
کد خبر: ۷۵۳۳۰۴
سعی کنید با مدیریت زمان، حضور خود را در شبکه‌های اجتماعی کنترل کنید تا گرفتار گرداب مدگرایی افراطی در فضای مجازی نشوید.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: حتماً در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی تبلیغات زیبا و اغواگرانه چهره‌ها و بلاگر‌ها را دیده‌اید که به‌نوعی مدگرایی افراطی را بین مخاطبان ترویج می‌دهند. افرادی که ساعت‌های زیادی را بدون هدف در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند در فکر و ذهن خود این تبلیغات را واقعی دانسته و بدون اینکه از عواقب کارشان اطلاع داشته باشند از آن‌ها تقلید می‌کنند.

از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی، مصرف‌گرایی افراطی مبتنی بر تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است. ترویج مدگرایی و افزایش جراحی‌های زیبایی، محصول اغواگری شبکه‌های اجتماعی و چهره‌ها، بلاگر‌ها و اینفلوئنسر‌هایی است که در یک تجارت شیرین به فکر و چشم مخاطب شلیک می‌کنند. نتیجه این اغواگری لطمه‌های جبران‌ناپذیری است که به بنیاد خانواده‌ها وارد شده و باعث بروز اختلافات غیرقابل باور میان زوجین و یا فرزندان با والدین می‌شود.

بهتر است اولاً ساعات حضور در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی را محدود کنید تا در پرسه‌زنی‌های بی‌هدف در گرداب مدگرایی افراطی گرفتار نشوید. ثانیاً با ارائه آگاهی‌های لازم از پشت پرده و اهداف تجاری این تبلیغات متنوع، نسبت به عواقب ماندگار این رفتار‌های ناهنجار متضرر نشوید. خلاصه کلام اینکه مراقب گرداب مدگرایی افراطی شبکه‌های اجتماعی باشید.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3235732_302.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *