اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای کاهش سرقت در البرز

۰۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵:۵۱
کد خبر: ۷۵۳۲۵۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
نشست مشترک معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری البرز با فرماندهان انتظامی و پلیس‌های تخصصی استان برگزار شد.
- جعفر داراب خانی، معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز ضمن تقدیر از اقدامات و تلاش‌های فرماندهان انتظامی و رؤسای پلیس‌های تخصصی، از سردار محمدیان فرماندهی انتظامی البرز به دلیل تدارک میزبانی جلسه تشکر کرد و گفت: جرم سرقت، از جمله جرایم اولویتی کشور است و پیشگیری از آن، نیازمند رعایت موارد متعددی از سوی شهروندان است و دستگاه‌های مسؤول نیز باید نسبت به انجام تکالیف قانونی خود برای کاهش و کنترل این بزه اقدام کنند.

داراب خانی، افزود: پیشگیری از جرایم، امری چند وجهی است و برای کاهش و کنترل جرایم، عزم جدّی همه دستگاه‌ها جهت برنامه ریزی، اقدام و نظارت مستمر، ضروری است.

وی به انجام اقدامات پیشگیرانه در سه مرحله فرهنگی و اجتماعی، انتظامی و وضعی و قضایی اشاره و بیان کرد: اقدامات باید متناسب با شرایط محیطی و منطقه ای، شرایط ساکنان و دیگر عوامل طراحی و تدوین شود و اجرای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی، قطعاً نیازمند همراهی همشهریان گرامی است.

داراب خانی به عنوان دبیر کمیته پیشگیری و مقابله با بزه سرقت استان البرز در ادامه از عزم جدی رئیس کل دادگستری استان برای کاهش و کنترل جرایم و اختلافات خبر داد و گفت: در دو سال گذشته تدابیر، سیاست‌ها و راهبرد‌های متعدد و متنوعی برای کاهش و کنترل جرایم به ویژه بزه سرقت توسط ایشان اتخاذ شده است.

وی افزود: همراهی، همکاری، هم افزایی و مشارکت همه دستگاه‌ها برای اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، امری اجتناب ناپذیر است و اقداماتی مانند: اجرای طرح پلیس محله، گشت رضویون، نصب دوربین‌های پلاک خوان، ساماندهی معتادان متجاهر و ولگرد، ساماندهی اصناف مربوط به خرید و فروش در حواشی شهر‌ها و ارتقاء آگاهی‌های شهروندان؛ از تدابیر و برنامه‌های عملیاتی دادگستری استان برای کاهش و کنترل بزه سرقت می‌باشد.

داراب خانی در پایان از تمهیدات دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان برای رصد و پایش افراد سابقه دار و زندانیان با رعایت کلیه ملاحظات قانونی و امنیتی به منظور کاهش و کنترل بزه سرقت خبر داد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *