خبیری: سایپا در لیگ یک شرکت می‌کند/ حفظ سمیعی و تقویت هیئت مدیره بهترین تصمیم برای پرسپولیس است

0:01 - 05 شهريور 1400
کد خبر: ۷۵۲۴۷۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
عضو هیئت مدیره باشگاه سایپا: این باشگاه پیشنهادی برای خرید امتیاز تیم لیگ برتری داشت و مذاکرات مقدماتی و بررسی‌هایی هم صورت گرفت، اما در نهایت تصمیم مدیرعامل و هیئت مدیره بر آن شد که فصل آینده در لیگ یک شرکت کند.

حسین خبیری در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اینکه احتمال دارد باشگاه سایپا برای حضور در لیگ برتر فوتبال امتیاز تیمی را بخرد یا خیر؟ گفت: تصمیم ما این است که در مسابقات لیگ یک شرکت کنیم و فعلا برنامه‌ای برای خرید امتیاز تیمی نداریم. بررسی و مذاکره با چند گزینه مطرح را شروع کردیم و در چند روز آینده کادرفنی خودمان را انتخاب می‌کنیم تا از هفته آینده تمریناتمان را شروع کنیم.

وی ادامه داد: البته خیلی امیدوار هستیم که دادگاه CAS در پرونده پیکان رای را به نفع ما بدهد و در این صورت ما لیگ برتری می‌مانیم. امیدواری‌هایی هم به ما رسیده که ما شانس داریم و احتمال اینکه دادگاه cas رای را به نفع ما صادر کند هست. اگر این اتفاق رخ دهد که دیگر مشکلی نیست، اما اگر نشد با قدرت در لیگ یک شرکت خواهیم کرد.

عضو هیئت مدیره باشگاه سایپا در پاسخ به این سوال که آیا مهرداد سراجی از سمتش در سایپا استعفا داده یا خیر؟ عنوان کرد: آقای سراجی از سمتش در کمیته فوتسال به عنوان رئیس کمیته فوتسال استعفا داده نه باشگاه سایپا و به عنوان مدیرعامل با جدیت به امور باشگاه مشغول است. ضمن اینکه وی عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال هم هست.

وی درباره انتخاب حمید سجادی به عنوان وزیر جدید ورزش و جوانان گفت: علی رغم مخالفت‌هایی که وجود داشت، اما اکثریت نمایندگان مجلس پذیرفتند که وزارت ورزش وزارتخانه‌ای مهم است و باید یک وزیر تخصصی در راس آن باشد. خدا را شکر می‌کنیم که پس از سال‌ها با درایت رییس محترم جمهور و توجه ایشان به خواست جامعه ورزش، مدیریت وزارت ورزش از انحصار سیاسیون گرفته شد و به یک فرد ورزشی، قهرمان و تحصیل کرده و با سابقه داده شد. البته رأی اعتماد تازه شروع کار دکتر سجادی است و ایشان راه سختی در اداره ورزش پیش رو دارد.

معاون اجرایی سابق باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط مدیریتی این باشگاه هم گفت: با وجود این که من در باشگاهی دیگر مسئولیت دارم خیلی خوب نیست که درباره پرسپولیس صحبت کنم، اما چون از سنین پایین طرفدار و هوادار پرسپولیس بودم و حدود بیست سال هم در باشگاه پرسپولیس مسئولیت‌های مختلفی داشتم، همیشه مسائل پرسپولیس رو متعصبانه و با حساسیت دنبال می‌کنم.
واقعیت این است که وضعیت مدیریتی در پرسپولیس کاملاً قابل قبول است و عملکرد جعفر سمیعی برخلاف خیلی از پیش‌بینی‌ها خوب بوده است.

خبیری ادامه داد: سمیعی کاملاً بی‌حاشیه به کارش ادامه داده و از نتایج پرسپولیس هم مشخص است که عملکردش خوب بوده. او توانست با تلاش شبانه روزی باشگاه را مدیریت کند و این یک امتیاز بزرگ است. به نظر من در شرایط فعلی بهترین تصمیم حفظ سمیعی در پست مدیرعاملی باشگاه و تقویت و ترمیم هیئت مدیره است. عملکرد سمیعی از نظر اهالی فوتبال و خصوصاً هواداران عزیز پرسپولیس قابل قبول و قابل تقدیر است و به نظرم بهترین تصمیم این است که حمایت شود و به کارش ادامه دهد. سمیعی یک مدیر سلامت و بدون حاشیه است که توانست باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس را بخوبی مدیریت کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *