آزادسازی ۲۳۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته چهارباغ البرز

۰۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵:۳۷
کد خبر: ۷۵۱۸۳۵
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ در استان البرز با اعلام آزادسازی ۲۳۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته این حوزه قضایی گفت: ارزش این اراضی بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.
- شاپور صفری، دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ در استان البرز با اعلام آزادسازی ۲۳۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری یافته این حوزه قضایی گفت: ارزش این اراضی بیش از ۶ هزار میلیارد تومان است.

دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ استان البرز در تشریح اقدامات انجام شده در این حوزه قضایی برای مقابله با تغییر کاربری‌های غیرمجاز بیان کرد: یکی از برنامه‌های محوری انجام شده در چهارباغ در راستای اجرای مصوبات «قرارگاه قرارگاه صیانت از بیت المال و مقابله با تغییر کاربری اراضی استان البرز»، رصد دقیق کاربری‌ها و دستورات قضایی فوری برای مقابله با تغییرات غیرمجاز کاربری است.

وی اضافه کرد: در این راستا ۲۱۰ هکتار از اراضی تغییر کاربری در روستای «رمنده» این شهرستان در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون مقابله با تغییر کاربری‌ها و باغ‌ها آزادسازی شد.

دادستان عمومی و انقلاب چهارباغ با بیان اینکه ارزش اراضی آزادسازی شده در «رمنده» بیش از پنج هزار میلیارد تومان بوده متذکر شد: در این عملیات ۱۵۰ مورد دیوارکشی، پنج مورد بنای در حال ساخت، پنج مورد آلاچیق، پنج مورد استخر، پنج مورد محوطه سازی، و ۱۰۰ مورد دپوی مصالح قلع و قمع و ۲۱۰ هکتار به وضعیت سابق اعاده شد.

صفری، همچنین با اعلام آزدسازی ۲۰ هکتار دیگر در بخش مرکزی چهارباغ گفت: در اقدام نیز ۴۰ مورد چاردیواری، ۲۵ مورد بنای نیمه ساز، ۲۰ مورد استخر که مجموعا دارای ارزش یک هزار میلیارد تومانی بودند آزادسازی شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *