جزئیاتی از تعطیلی مراکز معاینه فنی تهران

۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۰:۰۱
کد خبر: ۷۴۹۶۵۱
مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور گفت: با توجه به تعطیلات و محدودیت‌هایی که از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام شده است تمامی مراکز معاینه فنی در شهر تهران تا ۳۰مرداد (شنبه) تعطیل است.

- ایرنا نوشت: عبدالله متولی درباره تعطیلی مراکز معاینه فنی بیان کرد:بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا مراکز معاینه فنی خودرو جزء مشاغل گروه «الف» هستند و باید خدمات ارایه دهند و می‌بایست پاسخگو ارباب رجوع باشند، اما بر اساس دستور ماده ۳ آیین نامه اجرایی معاینه فنی و با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا، ستاد‌های معاینه فنی شهرداری‌ها در شهر‌هایی که در بحث کرونا مشکل و درگیری بیشتری دارند می‌توانند نسبت به تعطیلی این مراکز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: بر همین اساس هم تمامی مراکز معاینه فنی درشهر تهران تا ۳۰مرداد (شنبه) تعطیل است و در شهر تهران ۱۷ مرکز معاینه فنی خودرو با ۵۵ خط (به جزء ایام تعطیلات پیش رو) فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مراکز دیگر که درسطح کشور مراکز معاینه فنی خودرو فعال هستندو خدمات ارایه می‌دهند، تمامی پروتکل‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور تصریح کرد: به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان به مراکز معاینه فنی به متقاضیان توصیه می‌شود که از سرویس نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند و بر اساس نوبت به این مراکز مراجعه کنند، چرا که به این ترتیب هم جلوی ازدحام جمعیت و مراجعه کنندگان به این مراکز گرفته می‌شود و هم اینکه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این مراکز موفق‌تر خواهیم بود.

وی ادامه داد: به منظور گرفتن نوبت اینترنتی برای مراکز معاینه فنی متقاضیان می‌توانند در هر شهری به پایگاه و سایت اطلاع رسانی شهر‌های خود مراجعه کنند که به صورت مجزا فعال هستند.

متولی در خصوص قیمت‌های هزینه معاینه فنی برای خودرو‌های مختلف نیز گفت: در مجموع قیمت ارائه خدمات معاینه فنی نسبت به سال گذشته تغییر نکرده است و برای خودرو‌های سبک ۴۷ هزار تومان، خودرو‌های سنگین ۷۱ هزار و ۶۰۰ تومان و برای خودرو‌های دوگانه سوز تک مخزن ۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خودرو‌های دوگانه سوز دو مخزن ۸۹ هزار و ۵۰۰ تومان است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *