طرح هر هیات، یک آزادی در کرمان اجرایی شد

۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۳:۱۵
کد خبر: ۷۴۸۴۰۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن تاکید بر این مطلب که در ستاد دیه باید هوشمندانه فعالیت کرد، گفت: باید با شناخت دقیق از مددجویان جرایم غیرعمد و وضعیت و عقبه کار آن‌ها نسبت به ارائه کمک‌های ستاد دیه به این قشر اقدام کرد.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در نشست هیات امنای ستاد دیه استان اظهار کرد: ستاد دیه با تشریح وضعیت زندانیان جرائم غیرعمد و مشکلات آن‌ها می‌تواند در راستای جلب کمک‌های مردمی برای آزادی آن‌ها اقدامات اثرگذارتری را انجام دهد.

وی با اشاره به سوژه محور بودن تبلیغات در سطح دنیا، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیان کلی مسائل با اقبال چندانی روبرو نمی‌شود و با انتخاب سوژه‌های مناسب، می‌توان جریان سازی کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: کرمان با دارا بودن مردمی کریم ظرفیت بسیار خوبی برای جمع آوری کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان نیازمند است و نمونه آن را می‌توان در همکاری مردم برای آزادی زندانیان مالی و غیرعمد در مکتب حاج قاسم مشاهده کرد که زمینه آزادی ۱۴۰ مددجوی زندان‌ها فراهم شد.

موحد ضمن تاکید بر این مطلب که باید حرکتی نو و متناسب با نیاز‌های جامعه را برای آزادی زندانیان نیازمند و آبرومند طرح ریزی و اجرا کرد، اظهارداشت: با ترسیم وضعیت زندگی دشوار خانواده زندانیان نیازمند می‌توان ارتباط لازم بین خیران و نهاد‌های مربوطه برای آزادی زندانیان فراهم کرد.

وی تاکید کرد: باید از همکاری مداحان و ذاکران اهل بیت برای تبیین ین موضوع استفاده کرد که مددجویان جرایم غیرعمد به دلیل مشکلات اقتصادی و بدهکاری مالی وارد زندان شده است و از این رو باید بین آن‌ها و محکومان جرایم امنیتی تمایز قائل شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: ضمن جلب همکاری اوقاف و امور خیریه زمینه‌ای فراهم شده که از محل نیت موقوفات و نذورات تعدادی از مددجویان زندان‌ها آزاد شده و به آغوش خانواده بازگردند.

سرهنگ مسعود رفیعی ،مسئول بسیج حقوقدانان استان کرمان نیز گفت: در سال جاری ۱۰۰ بسته کمک مومنانه از سوی بسیج حقوقدانان استان به خانواده زندانیان نیازمند اهدا شده است.

سرهنگ رفیعی با اشاره به پیگیری و حل مشکلات قضایی تعدادی از خانواده‌های زندانیان نیازمند با همکاری قضات استان کرمان، افزود: در سال جاری ۱۰۰ کارت هدیه و ۱۰۰ بسته گوشت نیز در بین خانواده زندانیان نیازمند توزیع شده است.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *