تورم؛ بزرگترین چالش اقتصادی مملکت است/ تورم بالای ۴۰ درصد در کشور

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱:۰۷
کد خبر: ۷۴۸۰۲۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: دولت باید اولویت اول خود را مسئله تورم قرار دهد و از افزایش نقدینگی جلوگیری کند، ولی چون کسری بودجه داریم این امر حاصل نمی‌شود.
ابراهیم بهادرانی در گفت‌وگو با میزان، درباره مهم ترین اولویت دولت برای اقتصاد کشور گفت:  تورم بالای ۴۰ درصد که به مردم تحمیل شده از اولویت‌های مهم، اقتصاد کشور بوده و بزرگترین چالش اقتصادی مملکت مسئله تورم است زیرا این مسئله خانواده‌ها، بنگاه‌ها، سرمایه‌گذاران و دولت را دچار مشکل کرده است.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: چندین سال در این مملکت، بودجه‌هایی را تنظیم کرده که درآمد‌ها، کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد. به نظر بنده جناب رئیسی، در این ۱۰ فرمان خود مسئله تورم را باید در اولویت قرار می‌دادند و بعد از مسئله کرونا، تورم در اولویت اول قرار می‌گرفت.

وی افزود: میانگین تورم در دنیا زیر سه درصد بوده، ولی در کشور ما بالای ۴۰ درصد است و با این وجود ما در دنیای دیگر حرفی برای گفتن نداریم.

بهادرانی بیان کرد: در نتیجه، وجود تورم باعث می‌شود که مردم هر روز فقیر‌تر و سرمایه‌گذاری کمتر شود. همچنین تورم تولید و اقتصاد را دچار مشکل می‌کند.

وی اظهار کرد: دولت باید اولویت اول خود را مسئله تورم قرار دهد و از افزایش نقدینگی جلوگیری کند، ولی چون کسری بودجه داریم این امر حاصل نمی‌شود.

مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران گفت: از نظر بنده بودجه را، که نسبت به سال قبل رشد ۳ برابری داده‌اند باید در هزینه‌های قابل صرفه جویی، صرفه‌جویی کنند و درآمد‌های قابل افزایش را نیز افزایش دهند و بی دلیل درآمد ایجاد نکنند.
 
 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *