نقش موثر رسانه‌ها در کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶:۴۱
کد خبر: ۷۴۷۹۵۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رسانه‌ها در پیشگیری، کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی نقش موثری دارند.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: تحقق ارتباط تمام الکترونیکی بین مراجع انتظامی و قضایی از رویکرد‌های جدی دستگاه قضایی در استان کرمان به شمار می‌رود و تحقق آن با جدیت دنبال می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با اعضای هیات تحریریه روزنامه ندای وحدت به مناسبت روز خبرنگار گفت: در این طرح تلاش می‌شود که پرونده‌های فیزیکی بین مراجع انتظامی و قضایی جا به جا نشود.

وی تاکید کرد: طرح ارتباط تمام الکترونیک دستگاه قضایی و انتظامی در کرمان آغاز شده است و با توجه به زمان‌بر بودن آن، پیش بینی می‌شود که تا پایان سال این اقدام به صورت کامل انجام شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: در سال جاری به دنبال افزایش نرخ رسیدگی هستیم، تا تعداد پرونده‌های مختومه نسبت به پرونده‌های ورودی افزایش یافته و از موجودی پرونده‌ها در مراجع قضایی کاسته شود.

موحد تصریح کرد: در سال‌های اخیر ۳۰ درصد از پرونده‌های موجود دادگستری کل استان کرمان در بخش‌های مختلف کاهش یافته است و از ۱۳۲ هزار پرونده به ۹۰ هزار پرونده رسیده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دوره هفت ساله اخیر بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع ساختمان اداری و قضایی در استان کرمان احداث شده است و تلاش شده که ساختمان‌های مراجع قضایی در تمامی شهرستان‌ها نیز به نحوی احداث شود که رفاه و آسایش مردم در مراجعات به دستگاه قضایی افزایش یابد.

موحد همچنین از همکاری و تعامل روزنامه ندای وحدت با مجموعه قضایی استان کرمان تقدیر کرد و ادامه داد: رسانه‌ها در پیشگیری و کاهش جرایم و آسیب‌های اجتماعی نقش مهمی دارند.

وی بیان کرد: وظیفه خود می‌دانیم که در روز خبرنگار با حضور در جمع اصحاب رسانه از خدمات و تلاش‌های آن‌ها تقدیر کنیم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *