ظریف: ارتباط مستقیم با رسانه‌ها یک ضرورت برای وزارت امور خارجه است

15:51 - 17 May 1400
کد خبر: ۷۴۷۸۱۳
Grouping: سیاست
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن گرامیداشت سالروز حادثه تروریستی «مزار شریف» و روز خبرنگار گفت: رسانه‌ها در نظارت بر عملکرد کارگزاران نقشی منحصر به فرد دارند. از این رو، ارتباط مستقیم و صمیمانه با رسانه‌ها یک وظیفه و یک ضرورت برای وزارت امور خارجه است.
- محمدجواد ظریف با انتشار پیامی در صفحه اینستاگرامی خود، سالروز حادثه تروریستی «مزار شریف» که منجر به شهادت ۱ خبرنگار و ۱۰ دیپلمات شد و همچنین روز خبرنگار را گرامی داشت و نوشت:
 

سلام
۱۷ مرداد، سالروز شهادت شهید صارمی و ۱۰ نفر از همکارانم در افغانستان است که این روز‌ها نیز دوباره در آتش جنگ و برادرکشی می‌سوزد.

ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای بزرگوار ۱۷ مرداد ۱۳۷۷، روز خبرنگار را به همه خبرنگاران ارجمند و پرتلاش این مرز و بوم تبریک عرض می‌کنم. متأسفم که برای رعایت دستورالعمل‌های کرونایی، دو سال است امکان دیدار با خبرنگاران عزیز در این روز فراهم نشده است.

اکنون که به یاری خدا در روز‌های پایانی مسئولیت وزارت امور خارجه قرار دارم، مایلم از همراهی، حمایت و نقد منصفانه همه خبرنگارانی که در این هشت سال همراه دستگاه دیپلماسی بودند سپاسگزاری نمایم. شاهد بودم که عموم خبرنگاران دیپلماسی در این هشت سال با شرافت و صداقت کوشیدند مردم بزرگوار و فهیم ایران را از زوایای سیاست خارجی آگاه سازند و اگر در این میان گله و شکایتی از اعمال نظر سیاسی و جناحی در اطلاع رسانی بود، نه به دلیل ناراستی خبرنگاران صادق بلکه ناشی از سیاست‌های رسانه‌ای بود که به آن تعلق داشتند.

رسانه‌ها در نظارت بر عملکرد کارگزاران نقشی منحصر به فرد دارند. از این رو، ارتباط مستقیم و صمیمانه با رسانه‌ها یک وظیفه و یک ضرورت برای وزارت امور خارجه است. اهتمام ما در این هشت سال گسترش ارتباط با رسانه‌ها و گشایش فضای مفاهمه با کارشناسان و اصحاب رسانه بود که در حضور پرشمار خبرنگاران در ادوار مذاکرات هسته‌ای، جلسات مکرر رسانه‌ای و مشورتی با اصحاب رسانه و جلسات متعدد با خبرنگاران و مدیران مسئول متبلور شد.

در این هشت سال صادقانه کوشیدیم صدای منتقدان را با اجتناب از نیت‌خوانی بشنویم و در حدامکان از طریق جلسات تبادل نظر رسانه‌ای، مصاحبه و انتشار بیانیه و گزاره‌برگ پاسخگو باشیم.

برای همه خبرنگاران عزیز و سخت کوش ایران سرافراز، استقامت در مسیر آگاهی بخشی به مردم همراه با سلامتی، شادی و سربلندی آرزو می‌کنم.

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *