چند نکته برای مرتب کردن صفحه اصلی تلفن همراه

۱۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۰:۰۱
کد خبر: ۷۴۷۷۷۳
صفحه اصلی تلفن همراه شما یا همان «هوم اسکرین» می‌تواند به مرور زمان پر از هرج و مرج و بی‌نظمی شود. می‌توانید با رعایت چند نکته از این بی‌نظمی جلوگیری کنید.

_ ایرنا نوشت: آیا برنامه‌ها را به شکل تصادفی در صفحۀ تلفن خود چیده‌اید- از جمله برخی از برنامه‌هایی که هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌کنید؟ همیشه می‌توانید برنامه مورد نیاز خود را با جست‌وجو یا دستیار صوتی یا مرور در قسمت برنامه‌ها پیدا کنید. اما اگر آیکون‌های خود را به ترتیب معنادار چیده و از منو‌های میانبر و ویجت‌ها استفاده کنید، سریع‌تر به برنامه دسترسی خواهید داشت. در ادامه راهنمای ساده‌سازی صفحه تلفن شما آمده است.

۱- لیستی از برنامه هایتان تهیه کنید

در بسیاری از تلفن‌های اندرویدی اخیر، از جمله مدل‌های گوگل و سامسونگ، می‌توانید با کشیدن انگشت خود به سمت بالا از پایین صفحه، همه برنامه‌های خود را به ترتیب حروف الفبا فهرست کرده و کشوی برنامه را باز کنید. بسته به نسخه اندروید و شرکت مخابراتی، ممکن است به جای این کار یک دکمه برنامه داشته باشید و نماد‌های برنامه‌های نصب شده به طور خودکار در صفحه اصلی ظاهر نشوند.

در iOS ۱۴ و نسخه‌های بالاتر، برنامه‌ها به صورت خودکار بر اساس دسته‌بندی در فضای برنامه مرتب می‌شوند، که می‌توانید با ورق زدن به سمت چپ تا رسیدن به آخرین صفحه، آن‌ها را مشاهده کنید. برای مشاهده لیست کامل برنامه‌های نصب شده، روی قسمت جست‌وجو در بالا ضربه بزنید.

در واقع، اگر می‌خواهید صفحه اصلی مینیمالیستی داشته باشید، می‌توانید برنامه‌های تازه بارگیری شده را فقط در App Library و نه در صفحه اصلی نمایش دهید. نماد تنظیمات را باز کنید، صفحه اصلی را انتخاب کنید و اولویت خود را انتخاب کنید.

۲- حذف برنامه‌های بی‌استفاده

بعد از مرتب کردن برنامه‌ها وقت آن است که برنامه‌هایی را که هرگز استفاده نمی‌کنید را کنار بگذارید. مراحل این کار برای کاربران اندروید به نرم افزار سیستم بستگی دارد، اما سعی کنید برنامه را فشار داده و آن را به طرف نماد حذف نصب در بالای صفحه بکشید. برای حذف دسته‌ای از برنامه‌ها به طور همزمان، برنامه گوگل پِلی را باز کنید، روی نماد نمایه خود در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید و مدیریت برنامه‌ها و دستگاه را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی، روی برگه مدیریت ضربه بزنید، برنامه‌هایی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید و روی نماد سطل زباله در بالای صفحه ضربه بزنید. همچنین می‌توانید یک نماد را طولانی‌تر فشار دهید تا منویی ظاهر شود، اطلاعات برنامه را انتخاب کنید و سپس در صفحه اطلاعات برنامه، روی حذف نصب ضربه بزنید.

در iOS ۱۴، نماد برنامه را طولانی فشار دهید تا منویی با گزینه حذف باز شود. برای ضربه زدن همزمان به چندین برنامه، یک قسمت خالی از صفحه اصلی را طولانی فشار دهید تا نماد‌ها شروع به تکان خوردن کنند. سپس روی علامت خط تیره «-» در گوشه هر برنامه ضربه بزنید و تصمیم خود را تأیید کنید.

برای ویرایش کل صفحات صفحه اصلی برنامه‌ها «از جمله پنهان یا آشکار شدن صفحات»، یک قسمت خالی از صفحه را تا زمانی که لرزش شروع شود فشار دهید و روی ردیف نقاط که در پایین ظاهر می‌شود ضربه بزنید تا صفحه ویرایش صفحات باز شود.

۳- آیکون‌ها را سازماندهی کنید

آیا می‌خواهید ترتیب آیکون‌ها از جمله ردیف برنامه‌های مورد علاقه در پایین صفحه اصلی مرتب شود؟ در اکثر تلفن‌ها، فقط انگشت خود را روی نمادی که می‌خواهید حرکت دهید فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که نمای کلی صفحه یا تکان خوردن آیکون‌ها را مشاهده کنید، سپس نماد را به فضای جدیدی که می‌خواهید بکشید.

در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS، می‌توانید نماد‌های برنامه را در پوشه‌های صفحه اصلی خود مرتب کنید. مثلاً پوشه‌ای برای برنامه‌های عکاسی و... بسازید. برای ایجاد یک پوشه برنامه، فقط یک نماد را روی نماد دیگر بکشید. برای نامگذاری روی نماد پوشه ضربه بزنید. پس از راه اندازی پوشه، نماد‌های برنامه اضافی را به داخل یا خارج بکشید.

۴- از میانبر‌ها استفاده کنید

با استفاده از برخی از برنامه‌ها، می‌توانید بدون بازکردن کامل برنامه از میانبر‌های محبوب استفاده کنید. هنگامی که نماد یک برنامه را در نسخه‌های اخیر سیستم‌های اندروید و iOS طولانی فشار می‌دهید، به دنبال منوی اقدامات سریع باشید.

در برخی از تلفن‌های اندروید، می‌توانید این میانبر‌ها را برای دسترسی سریع‌تر از منو به صفحه اصلی بکشید.

۵- ابزارک‌ها (یا ویجت‌ها) را اضافه کنید

ویجت‌ها نسخۀ کوچک برنامه‌هایی هستند که اطلاعات کمی را نمایش می‌دهند. برای افزودن ویجت دراندروید ۹ و نسخه‌های بعدی، انگشت خود را روی صفحه اصلی مورد نظر خود بکشید، سپس انگشت خود را روی یک منطقه خالی فشار داده و نگه دارید. وقتی منو ظاهر شد، ابزارک‌ها را انتخاب کنید.

انگشت خود را روی نسخه ویجت مورد نظر خود فشار دهید و آن را روی صفحه اصلی بکشید. با فشار دادن نماد و تنظیم طرح کلی می‌توان برخی از ابزارک‌ها را تغییر اندازه داد. برای حذف ویجت، آن را طولانی فشار داده و آن را به قسمت حذف در بالای صفحه بکشید.

برای افزودن ویجت در iOS ۱۴ و نسخه‌های بالاتر، یک برنامه یا یک قسمت صفحه خالی را طولانی فشار دهید تا نماد‌ها تکان بخورند. روی دکمه Add (+) در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید و یک ویجت را از منو انتخاب کنید.

برای صرفه‌جویی در فضای صفحه، یک «Smart Stack» مجموعه‌ای از ابزارک‌های آماده اضافه کنید یا با کشیدن ویجت‌ها بر روی یکدیگر، مجموعه خود را بسازید. برای ویرایش ویجت یا حذف آن، ویجت را طولانی فشار داده و گزینه منو را انتخاب کنید.


برچسب ها: نرم افزار

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *