آموزش کنترل خشم و صلح و سازش نیاز امروز جامعه است

۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴:۴۸
کد خبر: ۷۴۶۲۲۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: آموزش مهارت‌های رفتاری، تاب آوری، کنترل خشم و صبر، گذشت و صلح و سازش نیاز امروز جامعه ما است.
- سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه خشونت‌های رفتاری و مصادیق آن در وقوع جرایم تاثیر بسزایی دارد، گفت: درصد بالایی از جرایم مربوط به انواع خشونت است، ضمن اینکه برخی جرایم محرک بوده و از نوعی به نوع دیگر تغییر می‌کنند.
 
قویدل تصریح کرد: آموزش مهارت‌های رفتاری، تاب آوری، کنترل خشم و صبر، گذشت و صلح و سازش نیاز امروز جامعه ما است که در آموزه‌های دینی هم به آن بسیار سفارش شده است و می‌طلبد که هم دستگاه‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و اجرایی و هم خانواده‌ها در این خصوص نقش آفرینی کنند.

وی سپس با تاکید بر اینکه با تقویت نسل خود کنترل می‌توانیم بسیاری موارد که رویکرد پیشگیرانه دارد را در سطح جامعه پیاده سازی کنیم، افزود: در همین راستا معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان برنامه‌های رشدمدار جهت آموزش به کودکان، دانش آموزان و والدین را با همکاری آموزش و پرورش برگزار می‌کند، از این رو هم ما و هم سایر دستگاه‌های متولی بایستی به مهارت‌های فرزند پروری، کنترل خشم و تاب آوری توجه کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خاطرنشان کرد: قطعا کنترل خشم می‌تواند در بسیاری از اختلافات، سوءتفاهم‌ها و تنش‌های جزیی عواقب خوشی بدنبال داشته و شیرینی عفو و بخشش نیز تاثیر فردی و اجتماعی بسیاری دارد و برعکس خشم می‌تواند منجر به جرایم بعدی شود؛ لذا همه ما بویژه خانواده‌ها باید در سطح جامعه روی این موضوع کار کنیم و بحث خودکنترلی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهیم.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *