ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت به بهره‌برداری رسید

۰۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۶:۱۶
کد خبر: ۷۴۵۳۷۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمان عدالت را مولفه ارزشمندی برای جامعه اسلامی دانست و گفت: یکی از ابعاد مهم سند تحول دستگاه قضایی، مردمی بودن این دستگاه است.
- یدالله موحد، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آیین افتتاح ساختمان جدید دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت ضمن گرامیداشت دهه امامت و ولایت و تبریک عید غدیر خم با اشاره به این مطلب که عید سعید غدیرخم؛ عیدالله اکبر است و در فرهنگ تشیع از جایگاه بسیار والایی برخوردار است، تاکید کرد: در سال دهم هجری قمری و در جریان آخرین حج پیامبر عظیم‌الشان اسلام به تعبیر مفسران بزرگ اهل تشیع آیه شریفه ۶۷ از سوره مائده بر پیامبر اکرم (ص) نازل شد تا ایشان امر بسیار مهم و سرنوشت سازی را برای جهان اسلام ابلاغ کنند.

وی تصریح کرد: در این روز پیامبر اکرم (ص) تمامی افراد حاضر را فراخواندند تا همه ببینند و فرمودند: «من کنت مولاه فهذا علی مولاه» و در این روز بود که خداوند نعمت خود را بر مسلمانان تمام کردند.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان ادامه داد: هنوز جمعیت متفرق نشده بودند که آیه سوم سوره مبارکه مائده «اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی وَ رَضیتُ لَکُمُ الْإِسْلامَ دیناً» نازل شد که به آیه اکمال دین معروف است و سپس مردم به امام علی (ع) تبریک گفتند.

موحد خاطرنشان کرد: متاسفانه آنگونه که شایسته است که به عید بزرگ غدیر پرداخته نمی‌شود.

وی در ادامه گفت: مردمی بودن سند تحول قضایی دارای ابعاد مختلفی است و مهمترین بُعد آن مبتنی بر این است که کارگزاران عدالت در هر پست، منصب و جایگاهی خود را خدمتگزار مردم بدانند.
ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بافت به بهره‌برداری رسید
رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: تمامی امکانات و تجهیزات اداری از بیت المال تامین شده است و کارگزاران عدالت برخواسته از بطن جامعه هستند و فرزندان این ملت به شمار می‌روند که خود را مکلف کرده اند تا خدمتگزار مردم و حافظ آرمان‌های شهدا باشند.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *