جدول رده بندی المپیک توکیو در روز سوم/ ایران در رده یازدهم؛ مدعیان خود را بالا کشیدند

19:31 - 03 مرداد 1400
کد خبر: ۷۴۴۲۶۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
ایران در پایان سومین روز رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در مجموع با تک مدال طلای جواد فروغی در تیراندازی در جایگاه یازدهم مشترک با استرالیا، اکوادور، کرواسی، ازبکستان و تایلند قرارگرفت.

- ایران در پایان سومین روز رقابت‌های رسمی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در مجموع با تک مدال طلا توسط جواد فروغی در تیراندازی در جایگاه یازدهم مشترک با استرالیا، اکوادور، کرواسی، ازبکستان و تایلند قرارگرفت.

چین هم با کسب ۱۱ نشان در صدر قرار دارد. چین با ۶ طلا، یک نقره و چهار برنز در صدر ایستاد و میزبان بازی‌ها با پنج طلا و یک نقره دوم و آمریکا با چهار طلا، ۲ نقره و چها ربرنز در جایگاه سوم قرار دارند.

کره جنوبی هم با ۲ طلا و سه نقره در جایگاه چهارم ایستاد.

اما ورزشکاران ایران در سومین روز رسمی بازی‌ها در چهار رشته تیراندازی، تکواندو، بسکتبال و قایقرانی به میدان رفتند و مدالی کسب نکردند.

در تیراندازی و در بخش انفرادی هانیه رستمیان در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی و مهیار صداقت در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی در خط آتش ایستادند که هر ۲ نماینده ایران از صعود به فینال انفرادی بازماندند.

در تکواندو میرهاشم حسینی و ناهید کیانی در وزن‌های منهای ۶۷ کیلوگرم و ۵۷ کلیوگرم برابر حریفان به روی شیاپچانگ رفتند که حسینی در نخستین مبارزه خود یو جین هوانگ از چین تایپه را با نتیجه ١٨ بر ١٥ شکست داد، اما در دومین مبارزه مقابل رشیدوف از ازبکستان با نتیجه ٣٤به ٢٢ شکست خورد و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند.

حال با حذف میرهاشم حسینی و باخت ناهید کیانی و آرمین هادی‌پور مقابل حریفانشان، پرونده تکواندو ایران در بازی‌های المپیک بسته شد. تکواندو در این دوره از بازی‌ها سه سهمیه کسب کرده بود.

روز گذشته هم با حذف نیما عالمیان در تنیس روی میز و صفرزاده در دوچرخه سواری ماده استقامت از ادامه رقابت‌ها در مجموع پرونده سه رشته تنیس روی میز، دوچرخه سواری و تکواندو در المپیک بسته شد و رقابت نمایندگان ایران در ۱۳ رشته ادامه دارد.

ایران در مجموع با یک مدال و پنج کشور کشور کشور در جایگاه چهارم مشترک قرار گرفت.

ایران در المپیک ریو ۲۰۱۶ با کسب سه طلا و یک نقره و چهار برنز در وزنه‌برداری، تکواندو، کشتی در جایگاه بیست و پنجم ایستاد.

این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده به میزبانی ژاپن آغاز شد. ژاپن پیش از این میزبان المپیک ۱۹۶۴ بوده است.

ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک ۶۸ سهمیه (۱۱ زن و ۵۷ مر) در ۱۶ رشته ورزشی کسب کرده است که از بین همین ۶۸ سهمیه ۴۴ سهمیه در بخش انفرادی و در ۱۴ رشته تصاحب شده است. حال از ۴۴ سهمیه انفرادی ۳۴ نماینده (۹ زن و ۲۵ مرد) برای نخستین بار به المپیک راه یافتند.

بررسی آخرین وضعیت جدول مدال‌های المپیک توکیوارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *