دادستان جدید شهرستان سامان معرفی شد

۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۴۲:۵۷
کد خبر: ۷۴۳۶۳۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
در مراسمی با حضور مقامات قضایی استان چهارمحال و بختیاری، محمد باقری به عنوان دادستان جدید شهرستان سامان معرفی و از زحمات حسن الهی دادستان پیشین این شهرستان تجلیل شد.
- مراسم تکریم و معارفه دادستان‌های پیشین و جدید دادگستری شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری با حضور تنی چند از مقامات قضایی استان و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد.

در این مراسم کرم شیخ پور معاون قضایی رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری در امور شورا‌های حل اختلاف طی سخنانی ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید قربان و دهه فرخنده ولایت اظهار کرد: عید قربان روز رهایی از تعلقات غیر دینی و قربانی کردن دلبستگی‌های دنیوی است و اتصال این عید به ایام دهه ولایت و عید بزرگ غدیر خم، با شکوه‌ترین جلوه ولایت و حق گستری را در جهان نمایان ساخته است.

وی افزود: عید قربان بیانگر این واقعیت است که تقرب به ذات اقدس الهی و رسیدن به کمال جز با حرکت در مسیر حق و ولایت امکان پذیر نخواهد بود.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به امر خطیر قضاوت اظهار داشت: شأن و منزلت قضاوت، دانش بالای حقوقی و مراتب ارزشمند معنوی و اسلامی را می‌طلبد و لازم است تا شخص مسئول در این حوزه از اهمیت عدالت ورزی در جامعه و آثار اجتماعی و فرهنگی مترتب بر آن آگاهی کامل داشته باشد.
 
شیخ پور با بیان اینکه جایگاه قضاوت همواره از آن امامان، بزرگان و عالمان بوده و امروز به رسم امانت به ما سپرده شده است خاطرنشان کرد: انتظاری که از مسئولان قضایی به عنوان خدمتگزاران صدیق مردم می‌رود آن است که امانتدارانی خوب و امین برای عدالت گستری و صیانت از حقوق مردم باشند و هیچ گاه از این مهم غافل نشوند که بازخورد هرگونه تلاش و یا تخطی آن‌ها مستقیماً متوجه حاکمیت و آبروی نظام خواهد بود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *