تشدید نظارت مدعی‌العموم بر کمپ‌ها و مراکز بهزیستی استان البرز

۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱:۳۸
کد خبر: ۷۴۳۰۹۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با حضور در اداره کل بهزیستی استان البرز، ضمن تبریک هفته بهزیستی در جریان اقدامات این مجموعه قرار گرفت.
- حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با اشاره به اینکه دادستان به عنوان مدعی العموم، مسئولیت نظارت بر وضعیت اقشار آسیب پذیر را دارد، اظهار کرد: در سال اخیر به دلیل مشکلات اقتصادی و اجرای برخی سیاست‌ها شاهد افزایش جامعه هدف بهزیستی بودیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز خاطرنشان کرد: یکی از نقاط ضعف دادستانی، عدم نظارت کافی در این حوزه و به ویژه مدیریت کمپ‌ها بوده که در یکسال اخیر با انتصاب مشاور قضایی خانواده، اقدامات بسیار موثّر در انجام نظارت‌ها، بازدید‌ها و بازرسی‌های مداوم و مستمر از مراکز نگهداری معتادین و کمپ ها، مراکز توان‌بخشی و مراکز مشاوره انجام شده است.

وی متذکر شد: این بازدید‌ها موجب رفع نواقص و اصلاح روش‌ها و رویه ها، جمع آوری کودکان کار، توجه به معتادین به عنوان افراد بیمار شده است.

در ابتدای این دیدار اسدالله حیدری مدیرکل بهزیستی استان البرز با قدردانی از حمایت‌های دستگاه قضایی و دادگستری استان البرز به تشریح اقدامات مجموعه خود پرداخت و بیان کرد: با تکلیف دادستانی، اداره کل بهزیستی در قالب کمپ ماده ۱۵، کمپ ماده ۱۶ را راه اندازی کرده و توانسته ۱۷۰۰ معتاد متجاهر را در کمپ بستری و پذیرش کند.

وی همچنین با اشاره به اینکه با دستور دادستانی مرکز استان البرز، تمامی کودکان کار و خیابانی اتباع در مراکز بهزیستی پذیرش شده‌اند، گفت: بر اساس قیمت تمام شده فعالیت‌ها، یارانه خدمات به این اداره کل اختصاص داده نمی‌شود و با حجم زیادی از وظایف و افزایش جامعه هدف، میزان بهره مندی از منابع مالی و مادی ناچیز است و عملاً تناسبی بین شرح وظایف و منابع مالی و نیروی انسانی این مجموعه وجود ندارد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *