دیدار ظریف با جان‌کری/ وزیران خارجه چین و روسیه به وین نمی‌روند

16:39 - 21 تير 1393
کد خبر: ۷۴۳
دسته بندی: سیاست
خبرگزاری میزان: ماری هارف سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با تایید سفر جان کری به وین، گفت: کری پس از سفر به وین، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد.

: ماری هارف سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با تایید سفر جان کری به وین، گفت: کری پس از سفر به وین، با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش ، برخی از وزیران امور خارجه 1+5 از جمله وزیران امور خارجه آمریکا، آلمان و انگلیس امروز برای تصمیم گیری در خصوص موضوعات اختلافی وارد وین خواهند شد .

در ادامه رایزنی های ایران و کشورهای 1+5 در وین که از روز چهارشنبه 11 تیر ماه برگزار شد، امروز وزیران خارجه کشورها به دعوت کاترین اشتون به وین سفر می کنند.

از سوی دیگر وزیران خارجه روسیه و چین اعلام کرده اند که به وین سفری نخواهند داشت، اما وزیران خارجه انگلیس، آلمان و آمریکا برای حضور در مذاکرات اعلام آمادگی کرده اند.

این در حالی است که مذاکرات سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان و هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عصر امروز ساعت ۷بعدازظهر به وقت محلی اتریش با هدف نگارش متن پیش نویس توافق جامع در هتل کوبورگ وین ادامه خواهد یافت.

یک منبع نزدیک به مذاکرات نیز گفت: که ممکن است قبل از دیدار اشمید و عراقچی اگر نیاز باشد در سطوح مختلف جلساتی برگزار شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *