قرصی که احتمال مرگ بر اثر کرونا را تا ۴۱ درصد کاهش می‌دهد

۲۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۵:۰۱
کد خبر: ۷۴۲۷۸۲
نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد دارو‌های کاهش دهنده کلسترول موسوم به استاتین، احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا را ۴۱ درصد کاهش می‌دهد.

_ فارس به نقل از دیلی‌میل نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد دارو‌های کاهش دهنده کلسترول موسوم به استاتین، احتمال مرگ و میر ناشی از بیماری را ۴۱ درصد کاهش می‌دهد.

تحقیقات بیانگر آن است، دارو‌هایی به نام استاتین ممکن است نتایج نامطلوب ناشی از عفونت ویروس کرونا را به حداقل برسانند؛ محققان در سن دیگو دریافتند که مصرف این دارو‌ها باعث کاهش مرگ بیماران بستری در اثر کوید ۱۹ می‌شود.

پژوهشگران با بررسی تعدادی از افراد که دارو‌های کاهش دهنده کلسترول مصرف کرده بودند دریافتند که این دارو که به عنوان قرص مصرف می‌شود و در برخی مناطق می‌توان آن را بدون نسخه نیز خریداری کرد، ۴۱ درصد خطر مرگ در بیمارستان را کاهش می‌دهد.

مولکولی موسوم به ACE ۲ همانند دستگیره‌ای در سطوح خارجی بسیاری از سلول‌های انسانی قرار دارد که به تنظیم و کاهش فشار خون کمک می‌کند. ACE ۲ تحت تأثیر استاتین‌های تجویز شده و سایر دارو‌هایی است که برای بیماری‌های قلبی عروقی استفاده می‌شود. محققان در ژانویه ۲۰۲۰ به نقش جدید ACE ۲ پی بردند: کروناویروس عمدتاً از این گیرنده برای ورود به سلول‌های ریه و ایجاد عفونت‌های تنفسی استفاده می‌کند.

استاتین‌ها دسته‌ای از دارو‌ها هستند که سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهند؛ عاملی که می‌تواند منجر به سخت شدن و تنگی عروق شود و در نتیجه حملات قلبی و مغزی ایجاد شود.

کاهش کلسترول LDL با مصرف استاتین ممکن است اثرات ضد التهابی داشته باشد، زیرا LDL به خودی خود التهاب را به شدت تقویت می‌کند.

این مطالعه توسط لوری دانیلز، استاد و مدیر بخش مراقبت‌های ویژه قلب و عروق در «UC San Diego Health» هدایت شده است.

 

 


برچسب ها: کرونا قرص

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *