رئیس قوه قضائیه به زیارت مسجد مقدس جمکران رفت

۲۵ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۴:۴۴
کد خبر: ۷۴۱۹۳۱
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای ساعتی پیش در مسجد مقدس جمکران حضور یافت.

-طبق گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه سفر خود به قم، عصر آدینه به زیارت مسجد مقدس جمکران رفت.

رئیس دستگاه قضا در حاشیه زیارت مسجد جمکران و انجام آداب زیارت، در گفتگو با مسئولین این مسجد مقدس در جریان فعالیت‌های فرهنگی و انتشاراتی این مکان مقدس و خدماتی که به زائران ارائه می‌شود، قرار گرفت.

رئیس قوه قضاییه درباره مشکلات مربوط به اراضی وقفی حاشیه مسجد جمکران که از موضوعات مطرح شده در این دیدار بود، اظهار داشت: مهم‌ترین مسأله در بحث وقف، تعیین حد و حدود اراضی وقفی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: اسناد برخی اراضی در دست نیست، محدوده برخی اراضی به مرور دستخوش تغییرات شده و برخی اراضی نیز به‌عنوان ملک شخصی مردم خرید و فروش شده است.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‌که عمده مشکلات اراضی وقفی مربوط به دوران قبل از تأسیس سازمان ثبت اسناد و املاک است، گفت که بسیاری از مسائل مربوط به این زمین‌ها با اجرای طرح کاداستر و ثبت رسمی آن‌ها حل خواهد شد.

سفر یک روزه حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به قم با زیارت حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز شد و در ادامه، رئیس دستگاه قضا با مراجع معظم تقلید دیدار و گفتگو کرد.

پایان بخش این سفر دیدار و گفتگوی رئیس قوه قضاییه با اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم است که تا دقایقی دیگر انجام خواهد شد.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3176709_590.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *