دادستان نظامی استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد

16:57 - 20 تير 1400
کد خبر: ۷۴۰۵۵۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با تاکید بر اینکه نیروی مسلح باید پاک و سالم و به دور از آلودگی باشند، گفت: امروز نظامیان در مقام مقایسه با سایر اقشار از کمترین آمار جرایم برخوردار هستند.
- در مراسمی با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، ایمان حیدری به عنوان دادستان نظامی استان چهارمحال و بختیاری معرفی شد.

ابراهیم مهرانفر معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در این مراسم گفت: اجرای عدالت، قانون‌مداری، حفظ شان، جایگاه و اقتدار نیرو‌های مسلح، تحکیم مبانی نظم و انضباط، تقویت سلسله مراتب و حفظ اسرار و تکریم ارباب رجوع از جمله اهداف و مأموریت‌های سازمان قضایی نیرو‌های مسلح است.

این مقام قضایی با تاکید بر اینکه نیروی مسلح باید پاک و سالم و به دور از آلودگی باشند، گفت: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح وظیفه صیانت از نیروی مسلح را برعهده دارد و امروز نظامیان در مقام مقایسه با سایر اقشار از کمترین آمار جرایم برخوردار هستند.

وی افزود: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح برای کاهش جرایم نیرو‌های مسلح از سال ۷۶ تاکنون پنج برنامه پنج ساله پیشگیری از وقوع جرم را در سطح نیرو‌های مسلح اجرا کرده که این برنامه‌ها جرایم نیرو‌های مسلح را ۱۱درصد کاهش داده است.

مهرانفر، اصلی‌ترین علت وقوع و ارتکاب جرم در نیرو‌های مسلح را جهل به قانون دانست و افزود: دوره‌های آموزشی سازمان قضایی در سطح نیرو‌های مسلح برگزار می‌شود که با ارائه این آموزش‌ها معدود جرایم نیز کاهش خواهد یافت.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *