دوره‌های آموزشی، اطلاعات قاضی را به روز نگه می‌دارد

14:04 - 16 تير 1400
کد خبر: ۷۳۹۴۳۷
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
جلسه کمیسیون آموزش دادگستری آذربایجان غربی با موضوع نیاز سنجی آموزش حین خدمت قضات استان در سال ۱۴۰۰ در ارومیه برگزار شد.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در جلسه کمیسیون آموزش دادگستری استان آذربایجان غربی که با دستور کار نیاز سنجی آموزش حین خدمت قضات این استان در سال ۱۴۰۰ تشکیل شده بود، بیان کرد: چند موضوع در آموزش باید مورد توجه قرار گیرد و نیازمندی‌های آموزشی با توجه به این موضوعات و موارد مبتلابه در استان آذربایجان غربی تنظیم شوند، برخی دوره‌ها نیاز به بازآموزی دارد و نه تنها تکرار آن‌ها ایرادی ندارد بلکه مفید هم است.

وی افزود: در تدوین نیازمندی‌های آموزشی، برنامه عملیاتی ۱۴۰۰ باید ملاک باشد تا در پیشبرد اهداف برنامه یاری‌گر ما باشد و آموزش‌ها منطبق با این برنامه باشند، همچنین نباید از آموزش‌های الکترونیک غافل شد و بستر‌های این نوع آموزش باید تقویت شوند و نهایت بهره را از اساتید توانمند کشوری در این راستا می‌بایست، ببریم.

عتباتی با اشاره به اهمیت دوره‌های آموزش حین خدمت قضات گفت: دوره‌های آموزشی اطلاعات قاضی را به روزنگه می‌دارد و به روز بودن قاضی در زمان کنونی بسیار اهمیت دارد، هر چه قدر آموزش‌های حین خدمت تداوم داشته باشد به همان میزان در ارتقاء دانش علمی قضات تاثیر گذار خواهد بود.
 
پس از بحث و تبادل نظر اعضای کمیسیون، در پایان تعداد ۳۴ دوره آموزشی برای قضات دادگستری استان آذربایجان غربی برنامه ریزی و مقرر شد در طول سال ۱۴۰۰ برگزار شوند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *