همسر شاکی، همدست سارق منزل بود

۱۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲:۱۶
کد خبر: ۷۳۸۸۰۶
رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی خبر داد که با همدستی همسر شاکی اموال با ارزش منزل شاکی را سرقت کرده بود.
- علی کنجوریان بیان داشت: دهم اسفند ماه سال گذشته پرونده‌ای با موضوع سرقت از منزل به دادخواهی یکی از شهروندان در کلانتری ۱۲۱ سلیمانیه تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی و کشف جرم به پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی عنوان کرد: اظهارات شاکی حاکی از آن بود، ساعت ۱۶۳۰ نهم اسفند ماه شاکی به همراه همسرش برای خرید منزل خود را ترک و پس از مراجعت در ساعت ۲۰۳۰ مشاهده می‌کند قفل درب واحد تخریب و منزل دارای بهم ریختگی بوده و سارقان با ورود به داخل منزل اقدام به سرقت مقادیری از اموال شامل: ۳۰۰ گرم طلاجات، یک دستگاه لب تاپ، یک دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۵ میلیارد ریال کرده اند و در این خصوص نسبت به شخص خاصی هم مظنون نمی‌باشد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با عنایت به اهمیت و حساسیت موضوع مطروحه و لزوم انجام تحقیقات تا حصول نتیجه و دستیابی به کشف حقیقت موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت منزل پایگاه قرار گرفت که در این راستا کارآگاهان برای انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت برابر بررسی و مشاهدات صورت گرفته مشخص شد سارق یا سارقان اقدام به تخریب قفل درب آپارتمان نموده و سپس با ورود به اتاق خواب بخشی از اموال وی را به سرقت برده اند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: با توجه به ظواهر موجود این فرضیه که فرد یا افرادی که وارد منزل شاکی شده اند قطع به یقین از محل نگهداری طلاجات و سایر اموال اطلاع کافی داشته اند قوت گرفت چرا که بخش اعظمی از طلا و سایر اموال با ارزش دیگر در همان محل موجود بوده که سارقان می‌توانستند بسرقت ببرند و احتمالا سارق یا سارقان با هدایت و مساعدت شخص یا اشخاصی صرفاً جهت سرقت این اموال به محل مراجعه و با ایجاد صحنه سازی سعی در انحراف ذهن ماموران و به حاشیه کشاندن مسیر پرونده را داشته اند.

کنجوریان افزود: در تحقیقات محلی نامحسوس از ساکنان مجتمع و سایر همسایگان به دست آمد مال باخته مدتی است با همسرش دچار اختلافات خانوادگی شده و در صدد طلاق می‌باشند.
 
بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد همسر شاکی با فردی سابقه دار ساکن صادقیه، در ارتباط است، افزود: بادستگیری متهم سابقه دار وی به سرقت از منزل شاکی و همکاری همسر شاکی معترف شد.

کنجوریان ابراز داشت: متهم معترف شد، همسر شاکی دخترخاله ام می‌باشد که از کودکی عاشق یکدیگر بودیم و قصد ازدواج داشتیم لیکن با مخالفت خانواده‌ها و علیرغم میل باطنی به ناچار با شاکی پرونده ازدواج نمود و پس از چند سال زندگی مشترک بدلیل اختلاف قصد جدا شدن از او را دارد، ولی همسرش حاضر به طلاق نیست و حتی یک بار نیز از منزل فرار کرده است تا اینکه طی تماس تلفنی از من درخواست نمود طلاجات، لپ تاپ و گوشی تلفن همراه او را که از دوران نامزدی، عقد و در مناسبت‌های مختلف هدیه گرفته از محل سکونتش خارج نمایم و با استفاده از کلید یدکی که در اختیارم قرار داد به محل وارد و اقدام به سرقت و خروج اموال نمودم و قبل از خروج با صحنه سازی و برهم زدن نظم اسباب داخل خانه و تخریب قفل درب اینگونه وانمود کردم که افراد غریبه سرقت را انجام داده اند.

این مقام انتظامی گفت: متهم در ادامه اظهار کرد، اموال مسروقه را پس از سرقت به فردی به اسم فریدون ساکن ورامین به مبلغ سیصد میلیون تومان بفروش رسانده و وجه حاصل از فروش آن را برای همسر شاکی یک باب آپارتمان واقع در خیابان جیحون اجاره و الباقی آن را لوازم خانگی خریداری کرده تا پس از طلاق از شاکی با یکدیگر در آنجا زندگی کنیم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با بیان این که پس از هماهنگی‌های قضائی مالخر اموال سرقتی دستگیر شد، عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی همسر شاکی نیز دستگیر و هر سه متهم برای سیر مراحل قضائی به دادسرا معرفی شدند.
 

برچسب ها: سرقت پلیس آگاهی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *