بازداشت سارقان موبایل قاپ

۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۸:۰۱
کد خبر: ۷۳۸۵۳۱
رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۲ نفره موبایل قاپان و کشف ۱۵ فقره سرقت خبر داد.
- بهزاد اختیاری رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: با توجه به افزایش سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه قاپیدن در سطح حوزه سرکلانتری دوم پلیس پیشگیری تهران و ارسال پرونده‌ها برای کشف و پی جویی به پایگاه دوم پلیس آگاهی، کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت‌های خاص برای شناسایی و دستگیری سارقان وارد عمل شدند.

وی عنوان کرد: پرونده‌های وقوع با شیوه و شگرد مشابه تجمیع و تصاویر زمان سرقت‌ها توسط کارآگاهان بررسی می‌شود که در نهایت با پیگیری‌های انجام شده و تعاملات بعمل آمده، متهمان بنام‌های اسماعیل و ابراهیم که از سارقان حرفه‌ای در امر سرقت بوده شناسایی می‌شوند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران ابراز داشت: با شناسایی هویت سارقان کارآگاهان با هماهنگی مقام قضایی و دریک عملیات ضربتی هر دو متهم را دستگیر نموده که در بازجویی انجام شده به ۱۵ فقره سرقت به شیوه قاپیدن با موتورسیکلت از رهگذران و سرنشینان خودرو اعتراف نمودند.
 
بیشتر بخوانید:

این مقام انتظامی تصریح کرد: شیوه و شگرد این باند سرقت بدین گونه بود که با شناسایی سوژه‌ها (رهگذران و سرنشینان خودرو) از غفلت مال باختگان و عدم توجه به محیط پیرامون سوء استفاده و در موقعیت مناسب اقدام به سرقت می‌کردند.

رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: متهمان با صدور قرار تامین کیفری از سوی بازپرس دادسرای ناحیه ۲ تهران برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی مال باختگان در اختیار پایگاه قرار گرفتند که با پیگیری‌های انجام شده تاکنون تعداد ۱۲ تن از مال باختگان شناسایی شده و تحقیقات تکمیلی در این رابطه با قوت ادامه دارد.
 

برچسب ها: سرقت پلیس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *