مختومه شدن بیش از ۴۹ هزار پرونده قضایی در دادگستری رفسنجان

۰۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶:۰۴
کد خبر: ۷۳۶۸۵۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: طی سال گذشته تعداد ۴۷ هزار و ۷۰۰ پرونده به این حوزه قضایی وارد و ۴۹ هزار و ۳۶۰ پرونده مختومه شده است.
- حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی پورمحمدی، رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامیداشت سالگرد شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران ایشان اظهار داشت: میزان ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی شهرستان رفسنجان طی سال ۹۹ نسبت به سال قبل از آن کاهش داشته است و از این رو در سال ۱۳۹۸تعداد ۵۰ هزار پرونده ورودی داشتیم که سال بعد حدود سه هزار پرونده کمتر شده است.

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان به طرح مصلحین و حکمین قرآنی اشاره کرد و افزود: طی دو سال دوره تحول قوه قضاییه در گام دوم انقلاب استفاده از معتمدین و افراد دلسوز که توسط حوزه‌های قضایی شناسایی شدند در دستور کار قرار گرفت و در حال حاضر ۲۵۰ نفر مصلحین و حکمین قرآنی در رفسنجان فعال هستند.

وی به صدور گواهی عدم سوءپیشینیه به جای مراجعه شخص به آگاهی و پاسخ گرفتن پس از دو هفته اشاره و عنوان کرد: رفسنجان در این مسأله رتبه اول استان کرمان را داراست و گواهی کمتر از چند ساعت صادر می‌شود، همچنین امکان برقراری ارتباط با زندان‌ها و دادگستری‌های کل کشور از طریق ویدئوکنفرانس را داریم.

حجت الاسلام والمسلمین پورمحمدی با اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک ادامه داد: دادرسی الکترونیکی یکی دیگر از تحولاتی است که در قوه قضاییه صورت گرفته است و همه این‌ها برای کم‌شدن مراجعات مردم از دور و نزدیک و کاهش هزینه‌ها و خطرات است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *