محبت مجازی، احترام نمایشی

۰۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰:۰۱
کد خبر: ۷۳۵۹۱۹
بعضی افراد آن‌قدر سرگرم فضای مجازی و فالوورهایشان هستند که زندگی واقعی را فراموش کرده‌اند و به‌جای محبت‌های واقعی، این توجه را معطوف به فضای مجازی کرده و از این طریق ابراز محبت می‌کنند.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: امروزه زندگی افراد تحت تأثیر ابزار‌های ارتباطاتی و شبکه‌های اجتماعی قرارگرفته و فضای مجازی نقش مهمی در زندگی ما ایفا می‌کند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی شکل تازه‌ای از احترام به والدین، روابط خانوادگی، کودکی کردن، سفر رفتن و محبت ورزیدن را به نمایش می‌گذارند. بعضی افراد آن‌قدر سرگرم فضای مجازی و فالوورهایشان هستند که زندگی واقعی، فرزندان، همسر و گاه اعضای خانواده‌شان را فراموش کرده‌اند. این افراد به‌جای محبت‌های واقعی و وقت گذاشتن برای خانواده، این توجه را معطوف به فضای مجازی کرده و از این طریق ابراز محبت می‌کنند.

سالروز تولد پدر و مادر خود را در شبکه‌های اجتماعی با متن‌ها، تصاویر و ویدئو‌های عجیب جشن می‌گیرند، اما دریغ از یک احوالپرسی ساده! این‌گونه توجه کردن و احترام گذاشتن خصوصاً به بزرگ‌تر‌ها احترام گذاشتن نمایشی است. احترام و توجهی که به غیر از لایک و جذب مخاطب مجازی نه برای فرد و نه برای شخص مربوطه هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. پس احترام به والدین را نمایشی نکنیم و با محبت واقعی به اعضای خانواده نشان دهیم که همیشه در اولویت زندگی‌مان هستند.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3147296_409.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *