تاکید دستگاه قضایی آذربایجان غربی بر امر پیشگیری از وقوع جرم

۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹:۲۰
کد خبر: ۷۳۲۸۵۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی گفت: باید در کنار رسیدگی به پرونده‌ها به امر پیشگیری از وقوع جرم و تولید پرونده توجه ویژه کنیم.
- ناصر عتباتی، رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در نشست صمیمی با قضات حوزه قضایی میاندوآب بیان کرد: امروز کشور در برهه‌ حساس دیگری قرار دارد و بر همه مردم تکلیف است که با حضور و مشارکت حداکثری بار دیگر حماسه‌ای دشمن خوارکن بسازند و دهان یاوه گویان را ببندند تا جهانیان بار دیگر نمود مردم سالاری دینی را در کشور جمهوری اسلامی ایران ببینند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی در ادامه به هدف بازدید حوزه قضایی پرداخت و گفت: آثار و برکات خوبی از بازدید و دیدار همکاران حاصل شد و مهم‌تر از هر چیز تلاش و مجاهدت کارکنان دادگستری و شورای حل اختلاف میاندوآب بود که قابل تقدیر است.

وی ادامه داد: تلاش صادقانه و مخلصانه همکاران جزء باقیات و صالحات آن‌هاست که اجر اخروی دارد؛ خصوصا در این استان خاص که کار کردن بسیار سخت و دشوار است و امنیت و عدالت اجتماعی و قضایی مرهون زحمات و تلاش همکاران است که امروز مردم چشم امید به قلم رای قضات عدالت محور دادگستری است.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی با پرداختن به مشکلات رویت شده در بازدید پرداخت و تاکید کرد: در اسرع وقت باید مشکلات نیروی انسانی و مکانی دادگستری میاندوآب مرتفع شود.

وی خاطرنشان کرد: ما تلاش خواهیم کرد مشکلات را حل کنیم؛ ولی کار در این شرایط سخت غرورآفرین و عزت آور است و این سختی کار را ما در انقلاب از زمان دفاع مقدس و از شهدا و رزمندگان آموخته ایم.

عتباتی خطاب به مدیران و قضات دادگستری میاندوآب تصریح کرد: باید کارهایمان برنامه محور باشد و برنامه‌ای جامع تدوین شده است که در روز‌های آتی ابلاغ و اجرای آن از تمام حوز‌های قضایی درخواست می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان آذربایجان غربی در پایان صحبت‌های خود گفت: باید در کنار رسیدگی به پرونده‌ها به امر پیشگیری از وقوع جرم و تولید پرونده توسط بعضی دستگاه‌های اداری به علت عدم اقدام به موقع صلح و سازش دعاوی و شکایات خدمات مشاوره‌ای بهزیستی و واحد‌های ارشاد و معاضدت قضایی توجه ویژه کنیم تا بتوانیم ورودی پرونده را کنترل کنیم.

در ابتدای این جلسه عادل گل حسینی، رئیس دادگستری میاندوآب هم با ارائه گزارشی از وضعیت موجود و عملکرد حوزه قضایی گفت: تعداد کارکنان این حوزه بسیار کمتر از چارت تشکیلاتی است و نیاز مبرم به تزریق نیروی انسانی و تامین مکان مناسب برای مجموعه هستیم.

در این جلسه تعدادی از قضات دادگستری میاندوآب هم به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *