مطالبه‌گری آداب دارد!

۲۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶:۲۴
کد خبر: ۷۳۲۲۶۵
با ظهور رسانه‌های ارتباطی در دنیای نوین کوچک‌ترین اتفاقات هم از دید این رسانه‌ها مخفی نمی‌ماند و بسیاری از مشکلات اجتماعی با مطالبه‌گری درست و استفاده صحیح از رسانه به راحتی می‌توان برطرف کرد.

- مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی نوشت: با ظهور رسانه‌های ارتباطی در دنیای نوین و همه‌گیر شدن این رسانه‌ها توسط تلفن‌های همراه، کوچک‌ترین اتفاقات هم از دید این رسانه‌ها مخفی نمی‌ماند و با سرعت انتشار بالا باعث ایجاد موجی از خبر‌های مختلف می‌شوند تا جایی که بالاترین مقام‌های سیاسی هم به این اخبار واکنش نشان می‌دهند.

حتماً زلزله سال ۱۳۹۷ در استان کرمانشاه که با خرابی‌های زیادی همراه بود را به خاطر دارید. انتشار لحظه‌به‌لحظه اخبار و تصاویر مربوط به این حادثه باعث شد تا کمک‌های مردمی از سراسر کشور به این منطقه روانه شده و موجی از همدلی در کشور ایجاد شود. همچنین قطع آب در مناطق محروم خوزستان در سال ۱۳۹۹ از دیگر موضوعاتی بود که انتشار خبر توسط مردم و بازتاب آن در رسانه‌ها، باعث شد اکثر مسئولان به این موضوع واکنش نشان داده و مشکلات را در کمترین زمان برطرف کنند؛ بنابراین با مطالبه‌گری درست و استفاده صحیح از رسانه می‌شود بسیاری از مشکلات اجتماعی را برطرف کرد. البته مطالبه گری آداب و قوانینی دارد که برای یادگرفتن آن نیاز به فراگیری سواد رسانه است.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/3127781_609.mp4']


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *