«حسن»نام بیش از 2میلیون و 450 هزار ایرانی

15:00 - 21 تير 1393
کد خبر: ۷۳۲
خبرگزاری میزان: مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیش از دو میلیون و 450 هزار مرد ایرانی مزین به نام، القاب و کنیه‌های امام دوم شیعیان، امام حسن مجتبی(ع) هستند.

: مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: بیش از 2 میلیون و 450 هزار مرد ایرانی مزین به نام، القاب و کنیه‌های امام دوم شیعیان، امام حسن مجتبی(ع) هستند.

به گزارش ، مهدی تدین با بیان اینکه بیش از 2میلیون و 450 هزار مرد ایرانی مزین به نام، القاب و کنیه‌های امام دوم شیعیان، امام حسن مجتبی (ع) هستند، افزود: نام حسن بیش از یک میلیون بار در پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به اینکه نام‌های مجتبی در حدود 303 هزار بار، تقی بیش از 65 هزار بار و زکی 1374 بار از فراوانترین القاب ثبت شده آن حضرت در پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال است افزود: نام‌‌های ابومحمد و ابا محمد نیز از فراوانترین القاب امام حسن مجتبی (ع) است که در این پایگاه به ثبت رسیده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل اظهار کرد: بیش از یک میلیون از مردان ایران زمین نیز نامشان در ترکیب با نام حسن در این پایگاه به ثبت رسیده است.

تدین افزود: استان‌های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و تهران سه استان اول کشور هستند که بیشترین نام حسن در آنها به ثبت رسیده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *