پایلوت اجرای طرح پیشگیری از بروز جرایم خشن در خراسان شمالی معرفی شد

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶:۴۹
کد خبر: ۷۳۱۶۹۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس دادگستری شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی از معرفی این شهرستان و فاروج به عنوان پایلوت اجرای طرح پیشگیری از بروز جرایم خشن خبر داد.
- سومین نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان راز و جرگلان در استان خراسان شمالی به ریاست محمدپور، رئیس دادگستری و بدری، دادستان عمومی و انقلاب و دیگر اعضاء برگزار شد.
 
محمدپور، رئیس دادگستری شهرستان راز و جرگلان در خراسان شمالی از معرفی  راز و جرگلان و فاروج به عنوان پایلوت اجرای طرح پیشگیری از بروز جرایم خشن خبر داد.

محمدپور افزود: جرائم خشن قبل از هر چیز امنیت یک جامعه را مورد تعرض قرار می‌دهد و هزینه‌های زیادی را بر سلامت اجتماعی تحمیل می‌کند و به همین اعتبار دستگاه قضایی همواره با حساسیت ویژه‌ای در این خصوص ورود پیدا کرده و در دو بعد پیشگیری و مقابله اقدامات مهمی را انجام داده و همچنان توجه به این اولویت‌ها در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: به نظر می‌رسد می‌توان با ریشه یابی و آسیب شناسی دقیق، علل و عوامل شکل گیری این نوع از جرائم را شناسایی کرد و اقدامات مختلف پیشگیرانه را نیز در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به انجام رساند که خوشبختانه این موضوع در دستگاه قضایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس دادگستری راز و جرگلان هم اندیشی در راستای کاهش نرخ رشد جرائم خشن را مهمترین دستور کار این نشست عنوان و بیان کرد: با جمع بندی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات ارائه شده و با یک ارزیابی جامع و مانع و اجرای دقیق راهکار‌های عملی بازدارنده تلاش می‌کنیم تا از میزان جرائم خشن در این شهرستان کاسته شود.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد بانک جامع اطلاعاتی قوی از مجرمین حرفه‌ای، شرور و پر خطر در این حوزه قضایی گفت: تشکیل این بانک اطلاعاتی، سطح نظارت و مراقبت‌ها را افزایش می‌دهد و می‌توان با رصد و پایش مداوم، احتمال ارتکاب هر گونه بزه را از بزهکاران سلب کرد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *