باند اخلالگر توزیع آرد در استان کهگیلویه و بویراحمد متلاشی شد/دستگیری ۱۸ نفر از متهمان

۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۲:۲۹
کد خبر: ۷۳۱۶۷۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویر احمد از متلاشی شدن باند اخلالگر توزیع آرد در استان خبر داد و گفت:در این رابطه ۱۸ نفر موقتا بازداشت شده اند.
- نگین تاجی رئیس، کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) اداره کل اطلاعات استان کهگیلویه و بویراحمد، شبکه حرفه‌ای اخلال در نظام توزیع آرد استان شامل تعدادی از عاملین توزیع، نانوایی‌ها، دلالان و نیز تعدادی کارمندان دولتی شناسایی که این افراد با شگردی خاص، آرد با سهمیه دولتی را دریافت و بصورت غیرمجاز این سهمیه را در بازار غیرقانونی با قیمت تقریبی ١٠٠ تا ١٢٠ هزار تومان به فروش می‌رساندند.

وی گفت: هر دلال روزانه قریب به ٢٤٠ کیسه آرد را جمع آوری کرده و با همکاری سایر همدستان این کیسه‌های آرد را به استان‌های همجوار از جمله بوشهر، فارس و خوزستان انتقال می‌دادند و در بازار غیر قانونی با قیمت گزاف به فروش می‌رساندند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: این دلالان با تعامل غیر مشروع با چند کارمند اداره دولتی با تشکیل شبکه فساد اقتصادی، با افزایش غیر قانونی، سهمیه آرد دریافتی برخی نانوایی‌های استان را با تبعیضی ناروا افزایش داده و بعضا حتی مبالغ این خرید را نیز همان دلالان پرداخت نموده و سپس از سهمیه دریافتی بخش اندکی را به نانوایی مربوطه تحویل داده و مابقی را در بازار آزاد با قیمت گزاف به فروش می‌رساندند.

وی ابراز داشت: طی گزارش اولیه اداره کل اطلاعات استان در این شبکه فساد ٢٢ نفر شناسایی شدند که با ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان و شروع تحقیقات، متهمین اصلی به ٢٨ نفر افزایش یافته است.

نگین تاجی تصریح کرد: تاکنون میزان تقریبی ده میلیارد و پانصد میلیون ریال رشوه دریافت و پرداخت شده و میزان تقریبی سی و هشت میلیارد ریال وجوه نامشروع تحصیل شده ارزیابی و کشف شده است.

نگین تاجی افزود: ١٨ نفر از متهمین با دستورات بازپرس سریعا در سطح استان شناسایی، دستگیر و پس از انجام تحقیقات تفهیم اتهام و همگی با قرار تامین بازداشت موقت به زندان اعزام شدند.

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان بیان داشت: این پرونده با قاطعیت و سرعت مطلوب در حال رسیدگی است و تا شناسایی و دستگیری تمامی متهمین مرتبط در این شبکه فساد، رسیدگی قضایی ادامه خواهد داشت.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *