غریب‌آبادی: آژانس باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد

8:43 - 18 خرداد 1400
کد خبر: ۷۳۱۰۰۱
دسته بندی: سیاست
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین گفت: آژانس باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد و باید موضعی شفاف در برابر تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی اسرائیل و غیرقابل پذیرش بودن بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه اتخاذ کند.

کاظم غریب‌آبادی در واکنش به گزارش اخیر مدیرکل آژانس در مورد پادمان و همچنین اظهارات و مواضع عمومی وی، گفت: مواضع گروسی حاکی از رویکرد یکطرفه دبیرخانه آژانس در برابر تعاملاتش با ایران و نادیده گرفتن سطح همکاری و تعامل فی‌مابین است. این رویکرد می‌تواند به مانعی برای تعاملات آتی بین دو طرف تبدیل شود.

سفیر کشورمان در وین با تاکید بر اینکه گزارش آژانس با سوابق همکاری بین ایران و آژانس سازگاری و همخوانی ندارد، افزود: این گزارش، معتبر هم نیست، چرا که مبتنی بر منابع قابل اتکا نبوده و همچنین متقاعدکننده نیز نیست؛ چراکه تمامی ابعاد همکاری و پیشرفت‌های حاصله را منعکس نمی‌کند.

غریب‌آبادی تصریح کرد: تعامل سازنده، مستلزم محیط مثبت، پرهیز از پیش‌داوری و ابراز نگرانی‌های مصنوعی و همچنین خودداری از بزرگنمایی چند موضوع پیش پا افتاده و بی اهمیت می‌باشد.

وی در پایان تاکید کرد: آژانس باید از هرگونه دستورکار سیاسی فاصله بگیرد و باید موضعی شفاف در برابر تهدید هسته‌ای رژیم صهیونیستی اسرائیل و غیرقابل پذیرش بودن بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه و مخالفت مداوم آن با قرار دادن تمامی فعالیت‌ها و تأسیسات هسته‌ای خود تحت پادمان آژانس، اتخاذ نماید.

 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *