جابجایی ۸۰ میلیون تن بار از بندر امام خمینی (ره)

۰۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۵:۰۱
کد خبر: ۷۲۷۶۹۹
دسته بندی‌: اقتصاد ، عمومی
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: در دو ماهه ابتدایی سالجاری « فروردین و اردیبهشت » حدود ۸۰میلیون تن بار در بندر امام جابجا کردیم .
- بنا بر اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، بابک طالبی گفت: در دو ماهه ابتدایی سالجاری (فروردین و اردیبهشت) حدود ۸۰ میلیون تن بار جابجا کردیم که علی رغم مشکلات کرونایی، بیش از ۱۳درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم.

وی افزود: از این ۸۰میلیون تن بیش از ۳میلیون تن از آن کالا‌های اساس بوده که طبیعتا سهم زیادی نیست و تامین ناوگان مورد نیاز، مشکل چندانی برای سازمان راهداری ندارد.

معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاد‌هایی کشور ادامه داد: در فرایند حمل چندین دستگاه اجرایی دخیل بوده و فعالیت مینمایند که کار هماهنگ و مشترک این دستگاه در افزایش سرعت آهنگ حمل و کاهش زمان معطلی ناوگان تاثیر بسزایی خواهد داشت .

طالبی افزود: لذا در تدابیر اتخاذ شده مقرر گردید همزمان با افزایش ورودی کامیون به بندر امام توسط سازمان راهداری، تسریع فرآیند بارگیری، انجام تشریفات سریع گمرکی و کاهش مدت زمان انتظار ناوگان برای خروج از محل بارگیری، همچنین تخلیه سریع ناوگان در مقصد و پرداخت به موقع کرایه حمل از جمله اموری هستند که می‌بایست توسط دستگاه‌های اجرایی دخیل در موضوع صورت پذیرد که این امور تاثیر بسزایی در ایجاد رغبت و مطلوبیت برای رانندگان خواهد داشت.

 وی تاکید کرد: مشکلاتی مانند معطل شدن رانندگان در صف‌های بارگیری یا تخلیه که بعضا چندین ساعت طول میکشد یا عدم پرداخت به موقع کرایه رانندگان توسط صاحبین کالا از جمله عوامل مهم کاهش رغبت رانندگان و کند کننده سرعت حمل بوده می‌باشد که می‌بایست توسط دستگاه‌های مربوطه در خصوص حل آن‌ها تصمیم سریعی گرفته شود.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *