نقش موثر بانک‌ها در تحقق اهداف کلان اقتصادی کشور

۰۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵:۲۰
کد خبر: ۷۲۶۳۹۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: رشد فزاینده نقدینگی و بی برنامگی در مدیریت نقدینگی ضعف بزرگی است که با حضور مؤثر بانک‌ها در تهیه نقدینگی مجامع تولیدی و عرضه مسکن، گره گشا است.
- حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی در دیدار با مدیر امور شعب بانک ملت استان مرکزی ضمن اشاره به تعیین شعار‌های سال توسط مقام معظم رهبری در یک دهه اخیر بر محوریت اقتصاد و توجه کلان به موضوع تولید و اشتغال زایی، بر نقش حیاتی بانک‌ها در رسیدن به اهداف سیاست‌های کلان اقتصادی کشور و تحقق شعار سال جدید که تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها است، تأکید کرد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان داشت: بانک‌ها امروز می‌توانند بسیاری از مشکلات حوزه تولید، اشتغال و مجامع صنعتی مختلف را کاهش داده و در ایجاد رونق اقتصادی در کشور سهیم باشند.

وی افزود: با وجود شرایط تحریم اقتصادی، شیوع ویروس منحوس کرونا و تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، بانک‌ها باید تا جایی که امکان دارد، حمایت و پشتیبانی خود را از تولید و مجامع صنعتی افزایش دهند و با ثبت یک کار جهادی و انقلابی در این جنگ اقتصادی، با ارائه تسهیلات مناسب و در نظر گرفتن امهال مناسب جهت وصول مطالبات از صنایع و تولیدی ها، تأثیر خود را در پویایی اقتصاد کشور به نمایش گذارند.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی ادامه داد: جلوگیری از تضییع بیت المال و دفاع از حقوق عامه وظیفه دادگستری است و در این باب، دستگاه قضایی پشتیبان و حامی شما است، ولی همانطور که می‌دانید استان مرکزی یک استان صنعتی و دارای جمعیت گسترده‌ی کارگری است که می‌طلبد با عنایت به شرایط خاص موجود و به جهت جلوگیری از تعطیلی صنایع و دیگر تولیدی ها، با تقسیط مطالبات واحد‌های صنعتی و تولیدی و اعطای مهلت‌های مناسب، کمک حال مجامع صنعتی استان مرکزی باشید.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گرانی مسکن اشاره کرد و گفت: گرانی مسکن یکی دیگر از معضلات بزرگ در کشور و همچنین استان مرکزی است که در این خصوص بانک‌ها می‌توانند با تعیین یک برنامه نظام‌مند و عملیاتی و ارائه تسهیلات بانکی مطلوب و کم بهره به افزایش ساخت و ساز‌ها و حمایت از تعاونی‌های مسکن در استان مرکزی اقدام کرده و در جهت رفع مشکل کمبود مسکن به کمک اقشار کم درآمد جامعه کمک کنند و با یاری خداوند یک کار ماندگار و خداپسندانه‌ای را از خود به جای بگذارند.

در این دیدار غلامرضا حفیظی، مدیر امور شعب بانک ملت استان مرکزی نیز گزارشی از عملکرد این بانک در سال گذشته ارائه نمود و از آمادگی کامل این بانک برای اجرای کامل دستورات قضایی خبر داد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *