حناچی: آینده شهر را به فروش تراکم گره نزدیم

۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۹:۲۷
کد خبر: ۷۲۳۴۰۸
پیروز حناچی گفت: مغایر برنامه‌های کلان تهران حرکت نکردیم. در مدت ۳۰ ماه تلاش کردیم به استاندارد‌های جهانی نزدیک شویم.
- پیروز حناچی، شهردار تهران در جریان نشست خبری خود با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: تلاش کردیم مسیر ۳۰ ساله‌ای که نقد‌های بسیاری بر آن داشتیم را اصلاح کنیم و قطار را در ریل دیگری قرار دادیم.

وی افزود: شهر با ۲۵ سرمایه گذار اداره می‌شد که عارضه‌های زیادی به دنبال داشت گرچه شهر بدون سرمایه اداره نمی‌شود، اما باید تعادل میان آن ایجاد شود.

حناچی تصریح کرد: مغایر برنامه‌های کلان تهران حرکت نکردیم. در مدت ۳۰ ماه تلاش کردیم به استاندارد‌های جهانی نزدیک شویم.

شهردار تهران افزود: پروژه‌های گل باغ نیایش منطقه ۲، باغ راه حضرت فاطمه، پروژه میدان امیر کبیر، پروژه هفت تیر و... حوزه قلمرو عمومی را هدف قرار داده است.
 
بیشتر بخوانید:
انتقاد سخنگوی شورای شهر به شهردار تهران در بررسی قرارداد «بام‌لند»


وی ادامه داد: تلاش برای ثبت ملی خیابان ولیعصر آغاز شد و سعی ما بر این است ثبت جهانی را تعقیب کنیم. قنادی در خیابان ولیعصر وجود دارد که داری قدمت صد ساله است و هر کجای دنیا که باشد این ارزش‌ها را حفظ می‌کنند.

حناچی با اشاره به پروژه تسلیحات تاکید کرد: تلاش می‌کنیم به منطقه ۱۳ اضافه کنیم تا بخشی از شهر باشد.

حناچی گفت: پروژه ولیعصر و پروژه رازی در جنب برج طغرل به افتتاح می‌رسد و مکانی برای شناسایی ری است.

شهردار تهران بیان کرد: بی انضباطی را در شهر کنترل کردیم همچنین موضوع بلندمرتبه سازی به شدت در حال پیگیری است. سرنوشت شهر را به فروش تراکم گره نزدیم.

وی ادامه داد: سهم منابع مالی پایدار را افزایش داده و همچنین رود دره‌های تهران را مورد توجه قرار دادیم در عین حال برج باغات به پارک‌های محلی تبدیل شدند.

شهردار تهران افزود: تراز مالی به روز شهرداری تهران ارائه شد در صورتی که در گذشته با سه سال تاخیر صورت می‌گرفت. این امر سبب افزایش شفافیت شد.

حناچی در پاسخ به سوالی درباره شفافیت در شهرداری در مورد حقوق مدیران این دوره گفت: در مورد دستمزد و حقوقی که در شهرداری داریم یک حقوق ثابت و یک متغیر وجود دارد که مستقیما به فعالیت مدیران مربوط است. در مجمع‌ها و سازمان‌ها اگر به موقع برگزار شود به دلیل این این مجامع به منافع شهرداری مربوط است مدیران تشویق می‌شوند.

او افزود: به ما گفتند فیش مدیران را منتشر کنید که این اقدام به صلاح نیست، چون خیلی مدیران وام گرفتند و درست نیست منتشر شود. از سوی دیگر پایه حقوق مدیران هم ملاک نیست و فعالیت ان‌ها موثر است.

حناچی درباره هشدار قوه قضاییه در مورد حریم تهران به شهرداری گفت: این موضوع در مورد حریم تهران پیرو گزارش جلسه با قوه قضاییه بود درگیری‌های ناشی از حریم یکی از موضوعات مهم کشور است که تنها مربوط به تهران نیست.

او درباره حمایت قوه قضاییه از شهرداری گفت: در مورد حمایت قوه قضاییه همواره درگیر چالش منافع خصوصی و عمومی هستیم. افرادی که منافع شخصی دارند در برابر منافع عمومی هزینه سنگین می‌کنند و بدون حمایت قوه قضاییه در این محاکم پیروز نمی‌شویم. رقم‌ها نجومی است و بدون حمایت حاکمیت به نتیجه نمی‌رسد.


حناچی درباره سرانجام دستگیری دو شهردار منطقه تهران، بیان کرد: هنوز حکمی برای همکارانمان که دستگاه‌های نظارتی پیگیر بودند، صادر نشده است. امیدوارم که تبرئه شوند، اما پرونده همچنان مفتوح است.

حناچی در پاسخ به پرسشی مبنی بر محافظه کار بودن مدیریت شهری در قبال تخلفات گفت: من برای محافظه‌کاری و این انتقاد‌ها از ادبیات کمک میگیرم؛ «خرج چو از کیسه مهمان بود، خانم طلبی شدن آسان بود». ما در مقام اجرا هستیم باید به گونه‌ای عمل کنیم که منافع شهر و شهروندان را تامین کنیم.ادامه دارد...

برچسب ها: پیروز حناچی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *