نصب ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در سراسر کشور

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۸:۴۷
کد خبر: ۷۲۳۰۶۹
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: همه بخش‌های این سازمان در ماه رمضان بسیج شدند تا تبیین حقایق قرآنی را محور خود قرار دهند و ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در کشور زینت بخش شهرها بودند.

- طبق اعلام روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، شب گذشته هیجدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ «نشست قرآنیان منادیان نور امید» با موضوع گفتمان امید و باور به توان مردم وتواصی به حق و صبر، با حضور رؤسای سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف وامور خیریه و ۴۰ تن از اساتید و پیشکسوتان قرآنی کشور درمجتمع فرهنگی شهدای هفتم تیر «سرچشمه» برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست با بیان اینکه کشور در حوزه قرآن با دو موضوع مهم و کلان مواجه است اظهار داشت: اولین موضوعی که در این حوزه مطرح است پرداختن به مسائل قرآنی جامعه است که باید توجه بیشتری به این موضوع شود؛ هر چند که تاکنون هم‌اندیشی‌های بسیاری در این مورد انجام شده و باید ادامه داشته باشد اما نباید فقط مطالبات مقام معظم رهبری را در مسائل قرآنی مورد توجه قرار دهیم بلکه باید با مشارکت و همکاری خبرگان قرآنی کشور به حل مسائل دیگر حوزه‌های قرآن بپردازیم.

وی افزود: موضوع دوم حل مسائل انقلاب اسلامی توسط جامعه قرآنی است و خبرگان قرآنی نه تنها در حل مسائل این حوزه بلکه باید در حل مسائل اجتماعی و انقلابی نیز پیش قدم باشند. سوال اینجاست که حل مسئله انقلاب و نظام توسط جامعه قرآنی چگونه باید انجام بگیرد؟ این درحالی است که جامعه ای که بیشتر با قرآن عجین شده باشد در حل مشکلات جامعه نیز امیدوارتر خواهد بود. همچنین یکی دیگر از مسائل مهم جامعه «سبک زندگی» است و برای برطرف کردن مشکلات این حوزه باید بی‌اندیشیم از کجا صدمه خوردیم و با زاویه دید قرآنی چگونه می‌توانیم آسیب‌ها و کمبودهای این حوزه را برطرف کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی؛ هفت توصیه فرمودند و ما باید از منظر قرآنی به این توصیه‌ها عمل کنیم.اذعان داشت: بنا برفرمایشات رهبری، ریشه‌ای ترین نوع جهاد، امید است و باید بپذیریم که اولویت نهادهای فرهنگی و انقلابی؛ نشر «امید» در بستر جامعه است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قمی تصریح کرد: امسال برای اولین بار؛ تمام بخش‌های سازمان تبلیغات اسلامی به فرماندهی دارالقرآن در ماه رمضان بسیج شدند تا تبیین حقایق قرآنی محور قرار گیرد و امروز با کمک شهرداری‌ها و به همت دارالقرآن بیش از ۱۰ هزار بیلبورد با مضامین قرآنی در کشور زینت بخش چشم‌های مردم ایران است.

حجت‌الاسلام سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف وامور خیریه درادامه این مراسم با بیان اینکه نگاه به انقلاب اسلامی از منظرهای مختلف در جوامع امروز قابل بررسی است ادامه داد: در زمان طاغوت، دشمن ما رژیم شاهنشاهی بود و امروز دشمن ما طاغوت بزرگ یعنی امریکاست که سرمنشاء حیات اقتصادی ما را هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: دشمن غدار تلاش می‌کند تا مرزهای فکری، سیاسی و جغرافیایی ما را از بین ببرد و برای رسیدن به مقصود خویش همواره در فکر پمپاژ آمارهای منفی و غلط، علیه جامعه اسلامی است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه باید مراقب تغییر جای حق با باطل باشیم ادامه داد: نظام اسلامی، خونخواه تمام شهیدان در طول تاریخ است و خود را متولی دفاع از اسلام ناب می‌داند.

حجت‌الاسلام خاموشی با اشاره به قدرت جمهوری اسلامی و حقارت ایالت متحده امریکا اظهار داشت: مگر عربستان سعودی، عابر بانک امریکا نبود؟ پس چرا حالا امریکا برای مذاکره به سمت ایران آمده است و التماس می‌کند. اینها نشان از عظمت و قدرت روز افزون ایران اسلامی است. این درحالی است که اگر حضور ما در میدان مقتدرانه باشد حتما سر میز مذاکره هم قویتر خواهیم بود.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: آن موضوعی که در انتخابات اهمیت دارد این است که باید اصل انقلاب محفوظ بماند و شک نکنید که اصل انقلاب با آرمان خواهی انقلاب اسلامی باقی خواهد ماند. این درحالی است که باید در صف اسلام خواهی محکم بایستیم و یقین داشته باشیم در این راه حتما نتیجه خواهیم گرفت.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، تحقق کلمه به کلمه این بیانیه را وظیفه همگان دانست و گفت: نظام سلطه با تمام قوا در مقابل ملت ایران به میدان آمده و این دشمن برای رسیدن به مقصود خود بیشتر از حد تصور پول هزینه می‌کند تا کشور ما را نابود کند و این وظیفه ماست که با قدرتمند کردن کشور در برابرش بایستیم.

حجت‌الاسلام خاموشی از خام فروشی کشور گلایه کرد و افزود: ما علم خود را در این زمینه توسعه ندادیم در حالی که باید سال ها قبل، صنایع بالادستی توسعه می‌یافت و اگر به جوانان میدان می‌دادیم حتما کشور به خودکفایی رسیده بود.

حجت‌الاسلام مهدی اخوان صباغ «رئیس سازمان دارالقرآن الکریم» گفت: ظرفیت قرآنی در کشور ما بسیار بالاست و با وجود جمع کثیری از خادمان قرآن در کشور، امیدواریم که شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وی اضافه کرد: سازمان تبلیغات اسلامی با موضوع گفتمان قرآنی؛ تمام بخش های خود را برای پیشبرد ظرفیت‌های قرآنی کشور بسیج کرده است اما تا رسیدن به قله‌های مطلوب، فاصله زیادی داریم و از این رو، دست یاری به سوی همه اساتید و پیشکسوتان کشور دراز می‌کنیم تا دراین زمینه، به سازمان تبلیغات اسلامی و به تمام جامعه قرآنی کمک کنند.

دکتر رضا صلح جو از «اساتید و پیشکسوتان جامعه قرآنی» نیز در این نشست گفت: اگر دوره‌های بعد از انقلاب را از دید جامعه شناسی تحلیل کنیم باید گفت که در دهه اول انقلاب، دغدغه همه حفظ و گسترش انقلاب اسلامی بوده است. اما حالا علاوه بر حفظ اسلام و انقلاب باید دغدغه خروج نسل جوان از کشور و کم توجه ای این نسل به انقلاب هم باشیم. این درحالی است که ما در انتقال آرمان های نسل اول انقلاب به نسل سوم و جوانان، موفق عمل نکردیم.

استاد ولی یار احمدی از «خادمین قرآنی کشور» هم با بیان اینکه این نشست، جلسه مبارکی است یادآورشد: جای بسی امیدواری است که اعلام کنم عمده تلاش های اساتید قرآنی، بیشتر از دستگاههای دولتی بوده است اما معتقدم ما باید بیش از پیش به توسعه رفتار قرآنی در جامعه توجه می کردیم و به جز در صحنه های دفاع مقدس و مقاومت که به خوبی از قرآن بهره گرفته شده است در صحنه های دیگر، کمتر شاهد رفتار عملی قرآن بودیم.

در این نشست همچنان برخی دیگراز خادمین قرآن در سخنان کوتاهی به دیدگاه های خود پرداختند و در پایان نیز کتاب « صبر، تواصی و امید » تالیف دکتر محمد علی رضایی اصفهانی و کتاب « سیاستگذاری قرآنی مبتنی بر دیدگاه های مقام معظم رهبری» تالیف مرکز مطالبات راهبردی سازمان دارالقرآن و لوح فشرده «آموزش حفظ سوره به سوره قرآن کریم» اثر دکتر بحرالعلوم و لوح فشرده «تفسیر آسان قرآن» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی با حضور روسای سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان اوقاف و امور خیریه رونمایی شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha