روز قدس و فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد/رژیم صهیونسیتی قادر نیست از خود دفاع کند

۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰:۵۵
کد خبر: ۷۲۲۱۳۶
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با بیان اینکه روز قدس و فلسطین هرگز فراموش نخواهد شد گفت:روز قدس تنها متعلق به مردم فلسطین نیست و آزادی قدس شریف به زودی محقق خواهد شد که دروازه‌ای برای گام‌های بزرگتری است.
-  نشست تخصصی به مناسبت یوم الله قدس با عنوان «آزادی قدس نزدیک اسـت» با حضور و گفت‌وگوی خالد قدومی «نماینده جنبش حماس در ایران»، ناصر ابو شریف «نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران»، سید عبدالله صفی‌الدین «نماینده حزب الله لبنان در ایران»، حسین رویوران «معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین» و نصرت‌الله لطفی «قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور» بدون حضور جمعیت و با حضور برخی از خبرنگاران  و رسانه‌های جمعی شاخص برگزار شد.
 
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور ضمن پاسداشت یوم‌الله روز جهانی قدس بیان کرد: امسال هفتاد و سومین سال اشغال فلسطین و شکل‌گیری نظام سلطه و خبیث رژیم صهیونیستی است. امام خمینی رحمت‌الله آخرین جمعه را روز قدس نامیدند و این نقطه عطفی برای مردم مظلوم فلسطین برای دادخواهی و دفاع و ادامه مبارزات آن‌ها شد.
 
وی ادامه داد: روز قدس تنها متعلق به مردم فلسطین نیست و آزادی قدس شریف به زودی محقق خواهد شد که دروازه‌ای برای گام‌های بزرگتری است. آزادی قدس شریف از چنگال دژخیمان و دفاع از فلسطین همان دفاع از اسلام است.
 
لطفی گفت: سخنرانی رهبر معظم انقلاب برنامه شاخص روز قدس خواهد بود که ان‌شاءالله از رهنمود‌های ایشان کسب فیض خواهد شد. در پایان نیز بیانیه‌ای صادر می‌شود.

رویوران در ادامه نشست تخصصی «آزادی قدس نزدیک اسـت» گفت: چرا برخی روز‌ها لقب ایام الله گرفته است؛ چرا که هدف والایی را دنبال می‌کند. روز قدس نیز روز دفاع از مردم مظلوم فلسطین است. جمهوری اسلامی به دلیل ساختار سیاسی خود روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان را روز قدس نام نهاد.

«معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین» ادامه داد: اعلام روز قدس یکی از مهمترین پایه‌های دولت و امت ایران اسلامی بود که مسئولیت کشورمان را در قبال جامعه اسلامی و مسلمان نشان می‌دهد.
 
وی گفت: انتخاب روز قدس نکته‌ای ایدیولوژیک و معناداری بود و امام خمینی رحمت‌الله هدف را برای مردم تبیین کرد و با دگرگونی فرهنگی، اجماعی را در کشور پیاده کرد. بزرگداشت روز قدس یکی از آثار مهم این اجماع و فرهنگ‌سازی است تا همه مسلمانان بدانند قدس متعلق به همه آنهاست و این تبدیل به فرهنگ همبستگی با مردم فلسطین جهانی شد.

رویوران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در مواجه با روز قدس دچار شعارزدگی نشد تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا معادله‌سازی و مسئولیتی را برای خود در قابل فلسطین و قدس قائل شد. به گونه‌ای که با پاسخ مناسب بازدارندگی و مهار در برابر دشمنان جهان اسلام ایجاد شد و این یک قدرت به شمار می‌رود.
 
«معاون سیاسی و بین‌الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین» ادامه داد: بحث «دیمونا» پیام مهمی را از سوی جبهه مقاومت به دشمنان اسلام منتقل کرد که اگر تعرض به سوریه ادامه یابد می‌تواند نتایج مهمی داشته باشد و این همان مهار و معادله بازدارندگی است.
 
وی با اشاره به اینکه تعدادی از کشور‌های منطقه با رژیم صهیونسیتی به عنوان حامی منطقه‌ای هم پیمان شده‌اند گفت: اما با تلاش جبهه مقاومت مشاهده کردیم که آن‌ها متوجه شدند رژیم صهیونسیتی قادر نیست حتی از خود دفاع کند. نتیجه‌ای که منجر به تغییر لحن برخی کشور‌های عربی مثل عربستان در قبال ایران شده است.
 
همچنین ناصر ابوشریف در ادامه نشست تخصصی «آزادی قدس نزدیک اسـت» گفت: پروژه صهیونیسم برگرفته از پروژه غربی و آمریکاست. مشکل ما حضور تعدادی یهودیان در فلسطین نیست؛ مشکل ما این است که با تمام نیرو‌های طاغوتی جهان در فلسطین مواجه هستیم.

«نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران» با بیان اینکه فلسطین جزو امت اسلامی است بیان کرد: قدس برای امام خمینی رحمت‌الله و همه علمای سنی و شیعه مسئله مهم و تاکنون مورد حمایت همگان بوده است.
 
پروژه‌های غربی در قبال فلسطین محکوم به شکست است. آن‌ها هزینه فراوانی می‌کنند، اما بر اساس وعده‌های قرآن کریم دشمن اسلام شکست خواهد خورد


وی ادامه داد: پروژه‌های غربی در قبال فلسطین محکوم به شکست است. آن‌ها هزینه فراوانی می‌کنند، اما بر اساس وعده‌های قرآن کریم دشمن اسلام شکست خواهد خورد.

ابوشریف گفت: آنچه می‌تواند فلسطین را نجات بدهد مسائل قومی نیست بلکه تأسی به قرآن‌کریم است. اگر مسیر اصلی فلسطین نباشد ما راه را گم می‌کنیم و برای رسیدن به پیروزی فلسطین باید نقش محوری داشته باشد.

«نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران» افزود: فلسطین محور همه خطوط ما و نقطه برخورد رژیم صهیونسیتی و غرب است. از نظر رژیم صهیونسیتی ایران، سوریه و ... باید نابود شود. نگرانی آن‌ها از حیث حفظ قدرت خود در منطقه است؛ بنابراین هدف ما باید ریشه‌کن کردن رژیم صهیونسیتی به عنوان غده سرطانی در منطقه باشد.

وی گفت: ما اکنون شاهد تلاش برای جعل تاریخ فلسطین هستیم بنابراین روز قدس کمک به آگاهی‌بخشی و حفظ تاریخ اصلی این منطقه است. امروز در نتیجه تلاش سردارانی همچون حاج قاسم و ارتش قدس بازدارندگی تلاش دشمن در فلسطین و قدس شریف هستیم.

«نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران» گفت: روز قدس روایات راستی از فلسطین است باید به حاکمان خائن عربی در منطقه فشار بیاوریم و جعل اسلام در فلسطین توسط این خائنان باید در روز قدس یادآوری و به جهانیان شناسانده شود.
 
 ابوشریف تاکید کرد: خط اسلام بر اساس وعده الهی پیروزی است. کسی که از این خط حمایت کند عزتمند و پیروز می‌شود. اینکه قوم یا کشوری از خط خارج شود مهم نیست ان شاءالله اقوام و کشور‌های دیگر جایگزین خواهند شد.

خالد قدومی در ادامه گفت: به رغم اهمیت روز قدس شاهد بروز ابعاد مهم دیگری از قدس هستیم. عملیات قهرمانانه فلسطینیان و دیگر قیام‌ها و اقدامات جبهه مقاومت نشان این ابعاد مهم است.

 «نماینده جنبش حماس در ایران» افزود: شکست نتانیاهو در فلسطین فرصتی مناسب برای جبهه مقاومت است، اما متاسفانه برخی حکومت‌های عربی با رفتار نادرست خود تفرقه افکنی می‌کنند.

وی تاکید کرد: امروز ما با چالش جدی روبرو هستیم چرا که دولت‌مردان آمریکا به طور کامل از رژیم صهیونسیتی حمایت می‌کنند. این از آن جهت حایز اهمیت است که دولت جدید آمریکا از نامگذاری قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونسیتی عقب‌نشینی نکرد. این موضوع بر اتحاد بیشتر جوامع و امت اسلامی تاکید می‌کند.

همچنین لطفی در پایان گفت: فلسطین در ایران محور وحدت است و ما می‌گوییم که مردم فلسطین دل مردم ایران نزد شما و قدس شریف است.
 
مراسم نمادین اهتزاز پرچم فلسطین و به آتش کشیدن پرچم اسرائیل به همراه پخش سرود‌های حماسی حزب الله و فلسطین و توزیع اقلام فرهنگی ـ تبلیغاتی جـمـعـه ۱۷ اردیبهشت مصادف بـا روز جهانی قدس از ساعت ۱۰:۰۰ صبح در میادیـن اصلی شهر تهران به ویژه پنج میدان: (امام حسین، فردوسی، انقلاب، آزادی و فلسطین) و بدون حضور جمعیت و صرفاً با حضور برخی از اصحاب رسانه‌های جمعی برگزار خواهد شد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *