ساخت تفرجگاه در منطقه 18 زمینه‌ایی برای ایجاد فرصت‌های زیست محیطی است

14:19 - 21 تير 1393
کد خبر: ۷۲۲
خبرگزاری میزان: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: ساخت تفرجگاه منطقه 18 تهدیدات زیست محیطی موجود را به فرصت تبدیل می کند.

: رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، گفت: ساخت تفرجگاه منطقه 18 تهدیدات زیست محیطی موجود را به فرصت تبدیل می کند.

به گزارش ، رحمت اله حافظی درباره ایجاد تفرجگاه منطقه 18، با اشاره به برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان مربوطه پروژه در کمیسیون سلامت شورای شهر تهران، اظهار کرد: این پروژه در 400 هکتار در قالب طرح موضعی است که 248 هکتار آن مربوط به معادن شن چال های منطقه است که آلودگی زیست محیطی فراوانی را ایجاد کرده است.

 

70 درصد پروژه فضای سبز است

وی با بیان اینکه 70 درصد پروژه فضای سبز است، تصریح کرد: پروژه به گونه ای طراحی شده است که خود تامین کننده اعتبار مورد نیاز است و نیازی به سرمایه گذاری شهرداری تهران ندارد و تنها آورده شهرداری عوارض خواهد بود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه پروژه، رای اکثریت کمیسیون ماده 5 را دارد، اعلام کرد: ساخت این پروژه با مشارکت شرکت توسعه آبادانی کن ایرانیان خواهد بود و قرار است با اجرای آن تهدید فعلی زیست محیطی منطقه به فرصت تبدیل شود.

 

10دی‌ماه پایان فاز مطالعاتی

وی با بیان اینکه فاز مطالعات این پروژ آغاز شده است و تا 10 دی ماه سال 94 به طول می انجامد، تاکید کرد: تاکنون یک درصد تاخیر درمطالعه اولیه پروژه وجود دارد، همچنین برای ساخت پروژه 7 سال زمان پیش بینی و درخواست ما تنها تحقق پروژه بر اساس برنامه زمانبدی شده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه برای پروژه بخش های متعددی تجاری، عمومی، دفاتر ستادی، خدماتی و رفاهی، ورزشی، اداری و غیره تعریف شده است، تاکید کرد: کمیته راهبردی برای ساخت این تفرجگاه تشکیل شده است. در این کمیته نماینده کمیسیون سلامت شورا حضور خواهد داشت همچنین باید طرح پیوست سلامت در کنار پیوست زیست محیطی آن تهیه شود.

 

ایجاد فرصت های جدید شغلی

وی با اشاره به اینکه اجرای پروژه به 2200 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد، تاکید کرد: مردم بهترین ها برای مشارکت هستند از این رو باید از ظرفیت سرمایه گذاری انها بهره برد. بدون شک با تحقق این پروژه 20 هزار شغل در منطقه ایجاد خواهد شد و قیمت خانه های اطراف نیز افزایش می یابد.

حافظی گفت: این پروژه در امتداد باند شرقی فرودگاه امام خمینی(ره) قرار دارد و به عنوان دروازه هوایی شهر تهران محسوب می شود و لازم است به آن توجه شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *