اهتمام دستگاه قضایی نسبت به انفاق و کمک به زندانیان

۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۶:۰۷
کد خبر: ۷۲۱۵۰۸
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان مرکزی استان مرکزی اظهار داشت: امیدوارم که بتوانیم با تمسک جستن به سیره و روش ائمه اطهار (ع)، در کار سازمانی خود در بنیاد تعاون زندانیان که کمک به زندانیان و خانواده‌های نیازمند آنان است، گام‌های مفید و ماندگاری برداریم.
- حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی ضمن تقدیر از تمامی خدمات اعضای هیأت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان مرکزی در خصوص ارتقاء آمار اشتغال زایی برای مددجویان و حمایت از خانواده‌های آن‌ها و ارائه گزارش عملکرد مناسب اعضاء در این راستا بیان داشت: اکتفا نکردن به موفقیت‌های موجود چیزی است که همیشه باید مد نظر اعضا باشد؛ چرا که راضی شدن به این اقدامات فعلی، ما را از رسیدن به اهداف بلند و متعالی باز می‌دارد.

وی تصریح کرد: استان مرکزی یک قطب صنعتی در کشور محسوب می‌شود و به لحاظ اشتغال زایی رتبه‌های بالایی در ایران دارد و دارای ظرفیت‌های کار بسیار قابل توجهی است؛ به همین دلیل لازم است اقدامات لازم به منظور اشتغال زایی مددجویان مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی ادامه داد: علی رغم خدمات ارزنده ای که در حوزه زندانیان در دوره ریاست قوه قضاییه انجام شده، راه‌های نرفته‌ی زیادی وجود دارد که تحقق آن نیازمند تلاش‌های جهادی و انقلابی مدیران در این عرصه است.

وی افزود: فلسفه‌ی اشتغال و کارآفرینی برای زندانی، اصلاح و بازپروری زندانی است و ما باید آن بخشی از وجدان اخلاقی و شخصیت اجتماعی و حقیقی فرد که فرو ریخته است را در این دوران اصلاح کنیم تا با سلامت به جامعه برگردد و البته خود فرد مددجو در شکل گیری آن بیشترین نقش را خواهد داشت و می‌بایست بیشترین همراهی و همکاری را داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی تأکید کرد: اولویت بندی در اشتغال زندانیان بسیار امر مهمی است و توجه به شخصیت و نظم و انضباط مددجویان در طول دوران تحمل حبس باید مدنظر مسئولان امر قرار گیرد تا این امکان برای کسانی که استحقاق دریافت شغل را دارند فراهم شود.
 
وی ادامه داد: توجه به خانواده‌های مددجویان مهم است؛ چرا که وقتی خانواده‌ای نان آور خود را از دست می‌دهد بستر‌های فسادزا در آن خانواده افزایش می‌یابد که این امر باید با حمایت‌های بنیاد تعاون زندانیان، مدیریت شود.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی در پایان از اعضای هیأت اجرایی بنیاد تعاون زندانیان استان مرکزی خواست نسبت به مجهز کردن و بروزرسانی ابزار، وسایل و تجهیزات کارگاه‌های آموزشی و فراهم کردن مواد اولیه آن‌ها در زندان‌های استان مرکزی اقدامات لازم را انجام دهند تا مشکلات موجود در این زمینه برطرف شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *