امنیت امروز کشور مرهون خون شهید سلیمانی هاست

۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۸:۲۴
کد خبر: ۷۲۰۵۸۶
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان یزد، انتخابات را مظهر اقتدار و امنیت کشور دانست و گفت: همه مؤلفه‌های برگزاری یک انتخابات سالم، شفاف، رقابتی و امن در کشور فراهم است.
- غلامعلی دهشیری، رئیس کل دادگستری استان یزد در نشست شورای پیشگیری از جرم این استان اظهار داشت: امنیت، عزت و اقتدار ایران اسلامی مرهون مقاومت سپهبد شهید حاج‌قاسم سلیمانی و سایر شهدایی است که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند تا مردم این کشور در نهایت آزادی و آزاداندیشی و امنیت با حضور پر شور در انتخابات سرنوشت خود را رقم بزنند.

وی انتخابات در ایران را یکی از آزادترین انتخابات در دنیا قلمداد کرد و بیان داشت: در کشوری که حتی مجرمین زندانی حق رأی دارند و مقدمات شرکت آنان در انتخابات فراهم می‌شود یکی از بهترین نمود‌های دموکراسی است که این مهم هنوز در برخی از کشور‌ها وجود ندارد.

این مقام قضایی در خصوص ممنوعیت ورود برخی از افراد به عرصه انتخابات به لحاظ عدم احراز صلاحیت نامزد شدن نیز گفت: البته برخی محدویت‌ها برای نامزد شدن در انتخابات وجود دارد که این طبیعی است و نمی‌توان به کسانی که شرایط نامزدی را طبق قانون ندارند و یا دارای پرونده کیفری در محاکم هستند اجازه ورود به عرصه رقابت داد.

وی بصیرت انقلابی مردم را نقطه اتکا و امید نظام اسلامی دانست و بیان داشت: دشمنان نظام اسلامی و مزدوران اجانب همیشه سعی در ایجاد افتراق بین مردم و صندوق‌های رأی را داشته اند و قصد مستندسازی از انتخابات ریاست جمهوری در سر دارندکه با یاری خدا و بصیرت مردم همیشه مغبون عزم این ملت بوده اند.

رئیس کل دادگستری استان یزد، تصریح کرد: برخی از مؤلفه‌های زمینه ساز حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی خواهد بود که از جمله می‌توان به جانفشانی سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد که برای عزت این مردم و امنیت این سرزمین سال‌های سال در میدان‌های نبرد حضور داشت.

وی توجه به نگرانی‌های مردم در خصوص وضعیت بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را خواستار شد و گفت: شاید یکی از مسائلی که مردم را نگران خواهد کرد وضعیت شیوع ویروس کروناست که انتظار است مسئولین امر در نهایت امکان این نگرانی را با اتخاذ تدابیر مناسب از مردم دور کنند.

وی به ضرورت مشارکت صدا و سیما و اداره کل فرهنگ و ارشاد و با بهره گیری از ظرفیت رسانه در بصیرت افزایی اشاره کرد و گفت: نهاد‌های متولی باید با استفاده از بستر‌های موجود و تأمین و تولید محتوای مناسب نسبت به خنثی سازی نقشه‌های دشمن اقدام کنند.
 

رئیس کل دادگستری استان یزد، مستندسازی دقیق تخلف‌های انتخاباتی را مهم و الزامی برشمرد و بیان داشت: گرچه همیشه انتخاباتی پاک، سالم و پر شکوه و دشمن شکن برگزار شده است، اما ضرورت دارد کمترین تخلف‌های صورت گرفته نیز با هدف رسیدگی‌های متقن و بازدارند مستند شده و به نهاد‌های متولی گزارش شود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *