افزایش ۲۶ درصدی شاخص‎‌های ایمنی محیط کار کارگران

۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۴:۳۷
کد خبر: ۷۲۰۲۹۰
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی دولت بیان کرد: شاخص‎‌های ایمنی محیط کار، به میزان ۲۶ درصد نسبت به ابتدای فعالیت دولت افزایش یافته که منجر به کاهش حوادث ناشی از کار شده است.
- «علی ربیعی» ظهر امروز در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید تعداد تشکل‌های کارگری از شش هزار و۱۳۲ تشکل در سال ۹۱ به۱۳ هزارو ۲۶۷ در سال ۹۹ رسید، اظهار کرد: از‌آنجا که معیشت کارگران برای دولت همواره دغدغه جدی و مهمی بوده است، نسبت به بهبود "حداقل دریافتی" کارگران عزیز، اهتمام ورزید.
 
سخنگوی دولت با بیان اینکه به طوری که در سال ۱۳۹۳ حداقل دریافتی با رشد ۴/۲۹ درصدی مواجه شد و این روند، با ضریب خوبی تا کنون ادامه یافته است، گفت: در راستای توسعه دولت الکترونیک، با استقرار و راه اندازی "سامانه جامع روابط کار" دولت اقدام به تسهیل در ارائه خدمات کمی و کیفی به جامعه کار و تولید کرد.

وی عنوان کرد: همچنین با اقداماتی که دولت انجام داده، شاخص‎ های ایمنی محیط کار، به میزان ۲۶ درصد نسبت به ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید، افزایش یافته که منجر به کاهش حوادث ناشی از کار شده است. در سال ۹۲ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر کارگر، ۹۰ نفر دچار آسیب شغلی می‌شدند و در سال ۹۹ به حدود ۶۵ نفر کاهش یافت.

ربیعی خاطرنشان کرد: در حمایت از کارگران بیکار شده ناشی از شیوع بیماری کرونا هم، (یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر) نفر-ماه تحت پوشش بیمه بیکاری قرار گرفته‌اند.

وی در پایان گفت: در راستای روانسازی فرایند برقراری بیمه بیکاری در زیر سامانه جامع روابط کار، مراجعه حضوری به اداره کار و شعب تامین اجتماعی و دریافت مدارک هویت، حذف و این خدمت کاملاٌ الکترونیکی شد. دولت مدت زمان رسیدگی به برقراری بیمه بیکاری را از ۴۲ روز به ۶ تا ۱۳ روز کاهش داده است.
 
 
انتهای پیام /


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *