پیام‎های اصابت موشک به نزدیکی «دیمونا» برای رژیم صهیونیستی

۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۷:۰۸
کد خبر: ۷۱۹۲۹۳
آسیب پذیری امنیتی رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به نگرانی جدی برای این رژیم و حامیانش تبدیل شده است.
بحث در مورد آسیب پذیری امنیتی رژیم صهیونیستی در پی رشته اتفاق‌های اخیر در اراضی اشغالی به مرکز ثقل مباحث رسانه‎های عبری و غربی تبدیل شده است.
 
«بلومبرگ» در گزارشی با اشاره به شنیده شدن آژیر حمله هوایی در نزدیکی رآکتور هسته‌ای «دیمونا» در اراضی اشغالی تاکید کرد، «رسیدن یک موشک به صحرای نقب در نزدیکی دیمونا، زنگ خطر را برای اسرائیل به صدا درآورد.»
 
به اعتقاد نگارنده، حتی با توصیف کلمه «سرگردان» برای این موشک، اسرائیل می‌تواند تفسیر‌های متفاوتی از این حادثه داشته باشد که مهم‌ترین آن‌ها ۲ مورد هستند: در دسترس بودن تاسیسات هسته‌ای برای موشک‌های سوری و عدم نیاز به هدف قرار دادن دیمونا برای وارد کردن آسیب عمده به اسرائیل.
 
در همین حال «ایندیپندنت»، در گزارشی با اشاره به ۲ حادثه نظامی – صنعتی اخیر در اراضی اشغالی، آسیب پذیری امنیتی رژیم صهیونیستی را مورد تاکید قرار داد.
 
نخستین حادثه، انفجار مهیب در کارخانه تولید سلاح «تامر»، به عنوان پیمانکار دفاعی بزرگ رژیم صهیونیستی، در هنگام آزمایش موتور موشک بود.
 
در حالی که مقام‌های «تامر» این حادثه را آزمایشی کنترل شده خواندند، هیچ اطلاعیه‌ای در این باره پیش از بروز حادثه منتشر نشده بود و همین امر برنامه ریزی نشده بودن آن را تقویت کرد.
حادثه دوم، اصابت موشک زمین به هوای سوریه در ۲۰ مایلی تاسیسات هسته‌ای دیمونا بود.
 
در بخش دیگری از این گزارش به ناتوانی سیستم‌های دفاع هوایی مختلف رژیم صهیونیستی مانند «گنبد آهنین» در رهگیری پرداخته شده و آمده است، احتمال مبنی بر خرابکاری بودن دلیل انفجار در «تامر» و ناتوانی سیستم‌های دفاع هوایی به همین دلیل افزایش یافته است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *