رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

واکسن سینوفارم و آسترازنکا در اختیار جامعه پزشکی قرار می‌گیرد

13:45 - 31 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۴۰۹
سازمان نظام پزشکی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به نگرانی برخی اعضای جامعه پزشکی برای تزریق واکسن آسترازنکا با هماهنگی وزارت بهداشت، ۵۰ درصد سهمیه جامعه پزشکی از واکسن سینوفارم چین تامین می‌شود.

- سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی روز سه شنبه در اطلاعیه شماره ۱۹ خود خطاب به جامعه پزشکی مشمول دریافت واکسن کرونا اعلام کرد: به اطلاع همکاران می‌رساند پیرو مباحث پیش آمده در خصوص نوع واکسن تزریقی و نامه اخیر معاونت بهداشتی وزارت بهداشت، رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی با دکتر (محمد مهدی) گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت مذاکره کرد.

این اطلاعیه می‌افزاید: در این گفت‌وگو دکتر گویا با اشاره به این‌که واکسن آسترازنکا، واکسنی تایید شده بوده و ممنوعیت مصرفی در کشور ایران ندارد، مقرر شد با توجه به درخواست‌های گروهی از اعضای جامعه پزشکی در روز‌های آینده به میزان ۵۰ درصد از دوز‌های تزریقی واکسن سینوفارم ساخت کشور چین برای تزریق در اختیار اعضای جامعه پزشکی بخش خصوصی قرار گیرد.

بر اساس این اطلاعیه، ساز و کار تزریق این واکسن و چگونگی تزریق آن در اطلاعیه‌های بعدی سازمان نظام پزشکی اطلاع‌رسانی خواهد شد. همچنین به اطلاع می‌رساند تزریق واکسن آسترازنکا برای افراد داوطلبی که خواستار دریافت این نوع واکسن هستند طبق برنامه‌ریزی قبلی ادامه خواهد داشت.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *