«آرمین لاشت» به جانشینی مرکل نزدیکتر شد

10:59 - 31 فروردين 1400
کد خبر: ۷۱۸۲۸۸
حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان حمایت خود را از نامزدی آرمین لاشت، برای نامزدی در انتخابات فدرال این کشور که جانشین آنگلا مرکل را تعیین می‌کند، اعلام کرده است.

- «آرمین لاشت»، رییس حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان، حمایت اعضای بلندپایه این حزب را برای نامزدی در انتخابات فدرال این کشور کسب کرده است.

به گزارش گاردین، اعضای بلندپایه حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان در یک نشست داخلی، حمایت خود را از «لاشت»، اعلام کردند.

انتخابات فدرال آلمان در ماه سپتامبر و برای تعیین جانشینی «آنگلا مرکل»، صدر اعظم این کشور، برگزار خواهد شد.

منابع داخلی این حزب گزارش دادند که ۷۷.۵ درصد از اعضای هیئت مدیره (۳۱ نفر از اعضا) به نفع «آرمین لاشت» رای داده‎اند و «مارکوس زودر»، رقیب «لاشت»، تنها ۹ رای کسب کرده است.

«آرمین لاشت» در پی برگزاری مراسم رای گیری هیئت مدیره حزب دموکرات مسیحی آلمان، گفت «موضوع درباره بهترین پاسخ به پرسش‌ها درباره آینده است و من از طرف حزب، آماده نامزد شدن هستم.»

با کناره گیری مرکل از اعلام نامزدی در انتخابات، فشار‌ها بر حزب محافظه کار برای توافق بر سر تعیین نامزد انتخاباتی افزایش یافته است.

حزب دموکرات مسیحی آلمان در نظرسنجی‌های انجام شده ضعیف‌ترین نتایج را کسب کرده و در جایگاه پایینی قرار گرفته و بحران‌هایی مانند مهاجرت و کرونا در این موضوع تاثیر گذار بوده‎اند.

براساس نتیجه نظرسنجی‌های انجام شده، کمتر از ۴۰ درصد مردم آلمان از عملکرد دولت در برابر شیوع کرونا راضی هستند.
 
«آنگلا مرکل»، در ماه سپتامبر ۲۰۲۱ پس از ۱۶ سال صدراعظمی از این سمت کنار خواهد رفت؛ آلمان، کشوری فدرال با ۱۶ منطقه است که ۲ نوع انتخابات مجلس منطقه‌ای و ملی موسوم به «بوندستاگ» دارد.

برچسب ها: آلمان آنگلا مرکل

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *